Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 kwietnia 201913:07

Fatalna seria zdarzeń na wodzisławskich drogach

Fatalna seria zdarzeń na wodzisławskich drogach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Policjanci z Wodzisławia wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych. W zderzeniu z autobusem śmierć poniósł 69-letni kierowca samochodu osobowego. Śledczy badają teraz dokładny przebieg zdarzenia.

Około godziny 11.00 policjanci z ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce wypadku drogowego w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Witosa. Jak ustalili mundurowi, kierujący autobusem skręcając w lewo na ulicę Targową C. H. Karuzela nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu ulicą Witosa, którym kierował 69-latek z Wodzisławia Śląskiego. Na miejsce wezwano pogotowie. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, 69-letni kierowca Hondy zmarł następnego dnia w szpitalu. Na czas wykonywania czynności droga była całkowicie zablokowana, wyznaczone zostały objazdy. Śledczy z wodzisławskiej jednostki będą teraz wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Ponadto tego samego dnia wodzisławscy mundurowi zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, gdzie dwóch z nich będąc w stanie nietrzeźwości doprowadziło do kolizji drogowych.

Pierwszy z kierujących 48-letni mieszkaniec Gołkowic został zatrzymany około godziny 14:30 przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim na ul. Granicznej w Gołkowicach. Mężczyzna mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się drogą z pierwszeństwem innym pojazdem. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca ma dodatkowo cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi od 2009 roku.

Następnie około godziny 17:40, funkcjonariusze „drogówki” na ul. Matuszczyka w Wodzisławiu Ślaskim zatrzymali 32-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, która wyjeżdżając z os. XXX- lecia w stronę ulicy Radlińskiej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ul. Matuszczyka motocykliście w wyniku czego doszło do zdarzenia drogowego. Badanie wykazało u kobiety prawie promil alkoholu w organizmie.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, który około godziny 21:30 w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Skrzyszowskiej kierował pojazdem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowce wyeliminowano z ruchu drogowego dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Nietrzeźwi kierujący staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

fot. Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 lutego 202615:21

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W piątek, 27 lutego 2026 roku, w godzinach wczesnopopołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na terenie budowy obiektu sakralnego przy ulicy św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. W wyniku awarii elementu konstrukcyjnego rusztowania ranny został 42-letni mężczyzna.

red.
Aktualności27 lutego 202612:11

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Czwartkowy poranek na torach w Wodzisławiu Śląskim mógł zakończyć się fatalnie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Tęczowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Rozbity pojazd porzucono przy torowisku, a sam sprawca zniknął. To zainicjowało pilną akcję poszukiwawczą, w której planowano użyć drona. Finał sprawy ujawnił niepokojące tło całego zajścia.

red., fot. asp. Mateusz Kaczmarek/KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:06

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie drogowej powiatu wodzisławskiego doczeka się gruntownej modernizacji. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 936 (ul. Bukowska) z drogą powiatową nr 3512S (ul. Raciborska) w Syryni zostanie przekształcone w rondo. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności28 lutego 202622:58

Rydułtowy: Osobówka zderzyła się z ciężarówką

Rydułtowy: Osobówka zderzyła się z ciężarówką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:49

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności27 lutego 202612:21

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. FB/Wodzisławski Jarmark Staroci
Reklama
Aktualności28 lutego 202623:10

Wodzisławska policja szuka właściciela gotówki

Wodzisławska policja szuka właściciela gotówki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:38

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności27 lutego 202613:16

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Reklama
Sport27 lutego 202610:41

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Strony Partnerskie27 lutego 202622:09

Jak ładować rower elektryczny?

Jak ładować rower elektryczny? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.