Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 maja 201915:46

W wodzisławskiej Perle skorzystasz ze wsparcia

W wodzisławskiej Perle skorzystasz ze wsparcia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Jeżeli chorujesz na schizofrenię lub depresję - lub znasz kogoś dotkniętego tym problemem, jesteś po kryzysie psychicznym i potrzebujesz pomocy drugiej osoby albo stale odczuwasz niepokój i niepewność, możesz skorzystać z pomocy Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim.

Ośrodek znajduje się w urokliwym i spokojnym miejscu w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 15. Jego uczestnicy otrzymują wsparcie indywidualne oraz grupowe, pomoc psychologiczną oraz psychiatryczną, korzystają z różnych form terapii oraz wsparcia socjalnego. Co ważne, ośrodek działa w trybie półstacjonarnym, czyli od 7:30 do 15:30. Szczegółowe informacje na temat działalności PERŁY można uzyskać telefonicznie pod nr. tel. 32 456 0516, osobiście, na stronie internetowej Ośrodka lub na profilu facebookowym Ośrodka.

Uczestnikami Ośrodka mogą zostać osoby, które ukończyły 18 rok życia i zamieszkują na terenie powiatu wodzisławskiego lub Jastrzębia-Zdroju. Nie ma wyznaczonej górnej granicy wieku, a więc z zajęć indywidualnych i grupowych mogą skorzystać wszystkie pełnoletnie osoby borykające się z chorobami lub zaburzeniami natury psychicznej.

Skierowanie do PERŁY następuje na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Wniosek i druki zaświadczeń lekarskich można pobrać osobiście w Ośrodku, na jego stronie internetowej, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. oraz w ośrodkach pomocy społecznej na terenie powiatu.

Dokumenty niezbędne do złożenia to:

• wniosek o skierowanie do Ośrodka,
• zaświadczenie wydane przez lekarza psychiatrę lub lekarza neurologa,
• zaświadczenie lekarza rodzinnego o stanie zdrowia i o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach Ośrodka

Do nich należy dołączyć orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (o ile osoba zainteresowana wsparciem Perły takie orzeczenie w ogóle posiada, nie jest ono niezbędne do przyjęcia do Ośrodka). Wszystkie dokumenty należy złożyć w ośrodku pomocy społecznej i oczekiwać na kontakt ze strony instytucji.

fot. pixabay.com

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 stycznia 202612:31

Projekt modernizacji ewidencji gruntów i budynków wyłożony do wglądu. Dotyczy Jedłownika, Radlina i Kokoszyc

Projekt modernizacji ewidencji gruntów i budynków wyłożony do wglądu. Dotyczy Jedłownika, Radlina i Kokoszyc - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności5 stycznia 202613:32

Joga na Balatonie. Zzadbaj o ciało i umysł

Joga na Balatonie. Zzadbaj o ciało i umysł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności5 stycznia 202611:49

Zimowy reset na Balatonie. Sauna jako sposób na regenerację i zdrowie

Zimowy reset na Balatonie. Sauna jako sposób na regenerację i zdrowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Sport6 stycznia 202617:27

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 stycznia 202610:52

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności7 stycznia 202611:06

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Aktualności7 stycznia 202612:51

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO]

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności7 stycznia 202613:07

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Kultura i Edukacja7 stycznia 202613:15

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot. pexels.com/Yan Krukau
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.