Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 czerwca 201915:06

Już wkrótce wakacje. Pamiętaj o dokumentach, które należy zabrać ze sobą za granicę

Już wkrótce wakacje. Pamiętaj o dokumentach, które należy zabrać ze sobą za granicę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica:

Straż Graniczna przypomina – ważny dowód osobisty lub paszport to dokumenty niezbędne podczas zagranicznych podróży.

Zbliża się długo oczekiwany przez wszystkich czas wakacyjny. Należy bezwzględnie pamiętać, że dokumentami uprawniającymi każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także osoby niepełnoletnie, do przekroczenia granicy państwowej są jedynie dowód osobisty (Unia Europejska, państwa obszaru Schengen, państwa EOG oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Gruzja) i paszport.

Decydując się na zagraniczną podróż pamiętajmy również, że trakcie wizyty na lotnisku należy zadbać o swój bagaż. Każda pozostawiona bez opieki torba lub walizka traktowana jest jako potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. W konsekwencji podejmowane są działania, których celem jest sprawdzenie każdego bagażu, a nieroztropnemu podróżnemu grozi w takim przypadku mandat. Liczyć się też należy z opóźnieniami w podróży, które mogą wtedy wystąpić.

Pamiętajmy o tych zasadach by wrócić z wakacji pełni wrażeń, ale tylko tych miłych.

Szczegółowe informacje dla podróżujących za granicę znajdują się na stronie MSZ TUTAJ.

Autor: ŚlOSG, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Telegraf16 stycznia 202612:14

Pracodawcy grozi wysoka kara

Pracodawcy grozi wysoka kara - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ŚOSG
Reklama
Aktualności17 stycznia 202617:56

Powiat Wodzisławski: kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego

Powiat Wodzisławski: kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 stycznia 202617:51

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wiejskiej w Wodzisławiu Śląskim

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wiejskiej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Screen Google Maps
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.