Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lipca 201920:55

Matura 2019. Tischner, Jedynka i Plastyk na podium

Matura 2019. Tischner, Jedynka i Plastyk na podium - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wczoraj Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie ujawniła wyniki majowej sesji egzaminu maturalnego. W powiecie wodzisławskim osiągnięty wynik (80,83% zdawalności) plasuje się nieco powyżej średniej dla województwa śląskiego (79,70%) i jest drugim wynikiem w subregionie zachodnim.

W powiecie wodzisławskim do wszystkich egzaminów w sesji majowej podeszło w sumie 965 uczniów. Świadectwo dojrzałości otrzymało 780 spośród nich, czyli 80,83%. To jeden z najlepszych wyników w subregionie zachodnim. W tym roku lepiej z maturą niż w powiecie wodzisławskim poradzili sobie tylko uczniowie z Żor (82,84%). Dla porównania: w Jastrzębiu-Zdroju odsetek sukcesów maturalnych wyniósł 78,53%, w powiecie raciborskim – 74,17%, w powiecie rybnickim – 64,37%, a w Rybniku – 77,64%. Co do zasady wyniki tegorocznej matury wypadły lepiej w liceach ogólnokształcących niż technikach.

Spośród szkół prowadzonych przez samorząd Powiatu Wodzisławskiego w maturalnym rankingu najlepsze w sesji majowej okazało się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi (93,69%), które minimalnie wyprzedziło I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich (92,98%) i Liceum Plastyczne (91,67%), z którym „Tischner” stanowi jeden zespół szkół.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. (85,17%, z czego Technikum nr 3 – 87,23%, a III Liceum Ogólnokształcące-klasa sportowa – 66,67%), Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach (83,87%), Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim (75,53%), Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. (73,44%), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie (45,45%) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach (41,86%). Średni wynik zdawalności matury w sesji majowej w szkołach młodzieżowych prowadzonych przez Powiat wyniósł 82,96%.

W sumie we wszystkich szkołach młodzieżowych Powiatu Wodzisławskiego do matury przystąpiło 898 uczniów. Z egzaminem nie poradziło sobie w tym roku 43 uczniów. Sto dziesięć osób będzie miało szansę na poprawkę w sesji letniej.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 stycznia 202611:47

Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO]

Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik
Aktualności21 stycznia 202623:14

Pożar na terenie składowiska złomu w Mszanie. Szybka interwencja strażaków

Pożar na terenie składowiska złomu w Mszanie. Szybka interwencja strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności20 stycznia 202611:20

Wtargnęła na jezdnię i odbiła się od ciężarówki

Wtargnęła na jezdnię i odbiła się od ciężarówki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności20 stycznia 202620:14

Co? Gdzie? Kiedy? Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie wodzisławskim

Co? Gdzie? Kiedy? Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności20 stycznia 202619:25

XXIII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego już 22 stycznia

XXIII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego już 22 stycznia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Aktualności20 stycznia 202613:49

Projekt muzeum wśród najlepszych w Polsce. Publikacja badań grobowca Bordynowskiej Pani

Projekt muzeum wśród najlepszych w Polsce. Publikacja badań grobowca Bordynowskiej Pani - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Muzeum w Wodzisławiu Śl.
Aktualności20 stycznia 202612:59

Mistrzostwa Gminy Godów w szachach za nami

Mistrzostwa Gminy Godów w szachach za nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów
Aktualności20 stycznia 202611:14

Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO]

Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 stycznia 202612:04

Dzień Babci i Dziadka na sportowo z MOSiR Centrum

Dzień Babci i Dziadka na sportowo z MOSiR Centrum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności21 stycznia 202623:46

Ćwiczenia doskonalące z ratownictwa wysokościowego w Wodzisławiu Śląskim

Ćwiczenia doskonalące z ratownictwa wysokościowego w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.