Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 lipca 201908:32

30 lipca zamkną most w Syryni

30 lipca zamkną most w Syryni - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Lubomia:

Od 30 lipca 2019 r. (wtorek) do końca listopada zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Raciborskiej w Syryni. Powodem zmiany organizacji ruchu jest przebudowa obiektu mostowego nad linią kolejową nr 192.

Prace związane z remontem wiaduktu prowadzone będą na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 936 (ulica Bukowska) a ul. Łucjana Wendelbergera, prowadzącą do Nieboczów. Przebudowa polegać będzie na wzmocnieniu i poszerzeniu istniejącej konstrukcji nośnej wiaduktu, naprawie przyczółków oraz wykonaniu nowych murów oporowych. Prace te pozwolą na podniesienie nośności obiektu oraz wydzielenie w jego przekroju chodników. Koszt przedsięwzięcia to ok. 1,2 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z budżetu państwa z dotacji pozyskanej przez zarząd powiatu. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu firma Detal Mosty Piotr Włoch Krzysztof Grodzicki s.c. z Sułkowic. Z powodu przebudowy wiaduktu wyznaczono objazd drogami wojewódzkimi i krajowymi przez Krzyżanowice oraz Zabełków.

Przywrócenie ruchu na moście przewidywane jest jesienią.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 stycznia 202623:10

Pożar mieszkania na siódmym piętrze zakończony tragedią. Skomplikowana akcja strażaków w Wodzisławiu Śląskim

Pożar mieszkania na siódmym piętrze zakończony tragedią. Skomplikowana akcja strażaków w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

AKTUALIZACJA. W sobotni wieczór, 24 stycznia, w Wodzisławiu Śląskim doszło do groźnego pożaru mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Przemysława. Ogień pojawił się na siódmym piętrze budynku, a z okien wydobywały się płomienie i gęsty dym widoczny z dużej odległości. Na miejsce skierowano liczne siły i środki straży pożarnej. Niestety, w wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć.

red.
Reklama
Strony Partnerskie25 stycznia 202610:57

Co powinieneś wiedzieć o dyrektywie NIS2?

Co powinieneś wiedzieć o dyrektywie NIS2? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Artykuł sponsorowany
Aktualności25 stycznia 202612:49

Gorąca styczniowa sesja w Wodzisławiu Śląskim

Gorąca styczniowa sesja w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności26 stycznia 202611:28

Policja wyjaśnia okoliczności sobotniego pożaru

Policja wyjaśnia okoliczności sobotniego pożaru - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 stycznia 202611:22

Rusza nowy kurs bachaty w Wodzisławskim Centrum Kultury

Rusza nowy kurs bachaty w Wodzisławskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.