Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 sierpnia 201915:13

Facebook poszedł w Polsce na ustępstwa

Facebook poszedł w Polsce na ustępstwa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

- Staramy się na bieżąco wyjaśniać pojawiające się w ostatnim czasie wątpliwości – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. 

Z przedstawicielami platform społecznościowych resort jest w stałym kontakcie. Jednym z efektów tego jest m.in. porozumienie, jakie pod koniec zeszłego roku minister Marek Zagórski podpisał z przedstawicielami Facebooka. Dzięki temu w Polsce działa tzw. punkt kontaktowy, a Polacy, jako jedyni na świecie, uzyskali możliwość skorzystania z dodatkowej instancji odwoławczej w przypadku blokady treści czy też profilu na tym portalu. W razie zgłoszenia portal w ciągu 72 godzin dokonuje ponownej weryfikacji. 

- To narzędzie doskonale się sprawdza i daje dobre efekty. Mniej więcej połowa zablokowanych treści jest odblokowywana – mówi Marek Zagórski. Minister Cyfryzacji podkreśla, że zachęca również inne platformy, takie jak np. YouTube, by także przystąpiły do punktu. - Rozmowy na ten temat się toczą i są na dobrej drodze – informuje Marek Zagórski. 

Szef resoru cyfryzacji podkreśla, że w sprawie działania portali społecznościowych ministerstwo prowadzi również działania na forum Unii Europejskiej. – Jesteśmy w kontakcie z Komisją Europejską. Staramy się zainteresować naszych partnerów doświadczeniami, jakie wynikają np. z działania punktu kontaktowego. Mam nadzieję , że zaowocuje to wypracowaniem na forum UE pewnych mechanizmów, które zwiększą transparentność decyzji podejmowanych przez platformy – podsumowuje Marek Zagórski.

Jak odwołać się od decyzji portalu - sprawdź [tutaj]

Autor: Ministerstwo Cyfryzacji, fot. geralt/pixabay.com, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 lutego 202612:12

Pszów: Burmistrz odwiedził jubilatki z okazji 90. urodzin

Pszów: Burmistrz odwiedził jubilatki z okazji 90. urodzin - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Kultura i Edukacja18 lutego 202611:28

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Aktualności19 lutego 202612:33

Nowy blok energetyczny w Radlinie zsynchronizowany z krajową siecią

Nowy blok energetyczny w Radlinie zsynchronizowany z krajową siecią - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: JSW Koks S.A.
Reklama
Aktualności19 lutego 202612:58

Specjalny fanpage Powiatu Wodzisławskiego prezentuje projekty i inwestycje

Specjalny fanpage Powiatu Wodzisławskiego prezentuje projekty i inwestycje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności19 lutego 202611:51

Ograniczenia w obsłudze klientów w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego

Ograniczenia w obsłudze klientów w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Aktualności19 lutego 202614:19

WCK z dofinansowaniem z programu Projektowanie Uniwersalne Kultury

WCK z dofinansowaniem z programu Projektowanie Uniwersalne Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Kultura i Edukacja19 lutego 202612:45

O archeobotanice w Pałacu Dietrichsteinów. Spotkanie z Agatą Sady-Bugajską

O archeobotanice w Pałacu Dietrichsteinów. Spotkanie z Agatą Sady-Bugajską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnie
Aktualności20 lutego 202610:22

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy w Pegazie

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy w Pegazie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.