Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 sierpnia 201909:20

Starosta apeluje w sprawie skrzyżowania w Syryni

Starosta apeluje w sprawie skrzyżowania w Syryni - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Starosta Leszek Bizoń zwrócił się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o ponowne przeanalizowanie możliwości zastosowania rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 936 (ul. Bukowska) z drogą powiatową 3512S (ul. Raciborska) w Syryni.

Starosta przypomniał w piśmie, że Powiat Wodzisławski już w latach ubiegłych wielokrotnie zabiegał i monitował o przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania oraz o zainstalowanie na nim sygnalizacji świetlnej. W ostatnim czasie Leszek Bizoń też dwukrotnie spotykał się z przedstawicielami ZDW w tej sprawie.

Teraz starosta proponuje Zarządowi Dróg Wojewódzkich podjęcie tematu modernizacji skrzyżowania w Syryni po raz kolejny. Deklaruje też gotowość do współpracy w tym zakresie. Przypomina ponadto, że Powiat Wodzisławski aktualnie realizuje już też we własnym zakresie inny projekt dotyczący opracowania koncepcji przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej (ul. Pszowskiej) z drogą powiatową (ul. Górnicza), choć jest to zadanie samorządu wojewódzkiego.

Autor: powiatwodzislawski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 grudnia 202501:09

Aktywność wodzisławskiej Rady Miejskiej w liczbach. Podsumowanie roku 2025

Aktywność wodzisławskiej Rady Miejskiej w liczbach. Podsumowanie roku 2025 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Stowarzyszenie Wodzisłąw 2.0
Sport28 grudnia 202500:18

Zmiany na ławce trenerskiej Polonii Łaziska

Zmiany na ławce trenerskiej Polonii Łaziska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: LKS Polonia Łaziska
Reklama
Aktualności28 grudnia 202518:30

Wigilijna noc przerwana przez nadmierną prędkość

Wigilijna noc przerwana przez nadmierną prędkość - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności29 grudnia 202512:54

Dodatkowe pociągi Kolei Śląskich w Sylwestra

Dodatkowe pociągi Kolei Śląskich w Sylwestra - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slaskie.pl / fot.UMWS Tomasz Żak
Reklama
Sport29 grudnia 202513:08

Pływanie. Grudniowe sukcesy KS Górnik Radlin [FOTO]

Pływanie. Grudniowe sukcesy KS Górnik Radlin [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Sekcja Pływania KS Górnik Radlin
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.