Gospodynie wiejskie mogą sięgać po pieniądze

Od maja do końca września Koła Gospodyń Wiejskich złożyły do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski na blisko 24,8 mln zł pomocy finansowej przeznaczonej na rozwój ich działalności. Tylko we wrześniu koła wnioskowały do ARiMR o prawie 1,5 mln zł. W województwie śląskim gospodynie zrzeszone w kołach złożyły ponad 200 wniosków na blisko 700 000,00 zł.
Nabór wniosków rozpoczął się 7 maja i będzie trwał do 31 października 2019 r.
Wysokość pomocy dla koła zależy od liczby jego członków i wynosi:
• 3 tys. zł – dla koła liczącego do 30 członków,
• 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków,
• 5 tys. zł - w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.
O wsparcie z ARiMR, które jest finansowane z budżetu państwa, mogą ubiegać się koła zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym właśnie przez Agencję. Obecnie figuruje w nim blisko 8 tysięcy kół z całej Polski.
Na dofinansowanie działalności kół i ich rozwój w 2019 r. zarezerwowano w budżecie 40 mln zł. Wnioski do końca października przyjmują biura powiatowe ARiMR.”















![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)













Komentarze (0)
Dodaj komentarz