Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 września 202012:27

W Pszowie w koronawirusa uderzą światłem

W Pszowie w koronawirusa uderzą światłem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Pszowskie szkoły i przedszkola otrzymają lampy, które umożliwią dezynfekcję pomieszczeń. Pierwsze urządzenia już trafiły do placówek.

Maseczki w czasie wspólnych przerw, korytarze podzielone na strefy dla każdej klasy, zajęcia na wolnym powietrzu. Szkoły w nowym roku zostały zmuszone do wprowadzenia szeregu obostrzeń sanitarnych. Przygotowano szczegółowe procedury określające co można, a czego nie można w dobie trwającej pandemii.

By zapewnić szkołom maksymalne wsparcie władze miasta zdecydowały o zakupie 10 lamp do dezynfekcji pomieszczeń. Urządzenia trafią do wszystkich szkół i przedszkoli oraz do Urzędu Miasta. Zadaniem lamp będzie dezynfekcja pomieszczeń po wyjściu uczniów z klas. Urządzenia usuwają drobnoustroje i oczyszczają powietrze do 60 m.kw. Ponadto zabijają zarodniki, mikrobakterie, wirusy i grzyby. Mogą być używane do dezynfekcji zarówno powierzchni płaskich, jak i wody oraz powietrza. Ich skuteczność sięga niemal stu procent.

Ponadto do szkół z Ministerstwa Edukacji Narodowej trafiły dodatkowe środki odkażające i maseczki. W Szkole Podstawowej nr 1 o zakupie dodatkowego sprzętu – generatora ozonu – zdecydowała Rada Rodziców. Ozonator posiada m.in. silne właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze.

Autor: UM Pszów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lipca 202510:34

Czekoladowe Muzeum już w najbliższą niedzielę

Czekoladowe Muzeum już w najbliższą niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/PublicDomainPictures
Aktualności2 lipca 202510:48

Nabór do programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

Nabór do programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności2 lipca 202513:03

Budynek szkoły przy Wawrzyńca czeka termomodernizacja

Budynek szkoły przy Wawrzyńca czeka termomodernizacja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Latający Obiektyw
Aktualności2 lipca 202513:26

Stowarzyszenie HDK w Rydułtowach wspiera ratowników. Nowy sprzęt dla OSP z gminy Godów

Stowarzyszenie HDK w Rydułtowach wspiera ratowników. Nowy sprzęt dla OSP z gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach po raz kolejny udowodniło, że jego działalność obejmuje znacznie więcej niż organizację akcji krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu i skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych udało się zrealizować kolejny ważny projekt na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Tym razem wsparcie trafiło do trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Godów.

opr. red., źródło: HDK Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.