Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 września 202014:08

Trwa nabór na szkolenia dla KGW z woj. śląskiego

Trwa nabór na szkolenia dla KGW z woj. śląskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej już po raz drugi zrealizuje szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II”. Szkolenia będą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu produktów lokalnych oraz tradycyjnych, a także prowadzenia bieżącej działalności kół. Nabór potrwa do 21 września br.

Szkolenia realizowane przez Fundację EFRWP wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II” w tym roku skierowane są do przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z 9 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz lubelskiego.

Podczas jednodniowych szkoleń realizowanych w każdym z ww. województw uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu krajowych i unijnych systemów jakości żywności; istoty krótkich łańcuchów dostaw, dziedzictwa kulinarnego oraz znaczenia produktów lokalnych i tradycyjnych. Podczas szkoleń uczestnicy poznają również możliwości tworzenia partnerstw z innymi organizacjami z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego oraz możliwych źródeł finansowania swojej działalności.

– Koła Gospodyń Wiejskich od kilku lat przeżywają swój renesans, coraz częściej stając się liderem w swoich środowiskach i podejmując szereg różnych inicjatyw na rzecz nie tylko swych członków, ale również społeczności lokalnych. Bardzo duże zainteresowanie szkoleniami dla kół prowadzonymi przez Fundację w 2019 roku utwierdza nas w przekonaniu o potrzebie i skuteczności kontynuowania takich działań. Celem naszych szkoleń jest bowiem zapewnienie im merytorycznego wsparcia oraz pomoc w rozwiązywaniu najważniejszych problemów i wątpliwości, które pojawiają się w ich bieżącej pracy – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Rekrutacja prowadzona jest do 21 września 2020 roku.

Zgłoszenia do udziału w operacji pn. „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II” przyjmowane są do 21 września br. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają natomiast koszt dojazdu na szkolenia. Szkolenia zostały zaplanowane na okres październik – listopad 2020. Jednak jak podkreślają organizatorzy, realizacja każdego spotkania będzie uzależniona od aktualnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19. Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie: www.efrwp.pl

Drugi etap projektu – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gastronomicznych

Po zakończeniu szkoleń część Kół Gospodyń Wiejskich zostanie zaproszona do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych w szkołach podstawowych oraz szkołach kształcących w kierunkach gastronomicznych w swoich regionach. Warsztaty będą służyć przekazaniu najmłodszym oraz przyszłym adeptom sztuki kulinarnej nie tylko zalet wykorzystywania produktów lokalnych i tradycyjnych w kuchni polskiej, ale także przedstawieniu im tajników i przepisów należących do lokalnego dziedzictwa kulinarnego.

„Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II” to kolejna operacja realizowana przez Fundację EFRWP z myślą o wspieraniu rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich. W cyklu warsztatów kulinarnych oraz szkoleń prowadzonych od 2018 roku udział wzięło blisko 480 członków KGW z całej Polski. W 2019 roku szkoleniami zostały objęte koła z 7 województw (mazowieckiego, wielkopolskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz opolskiego). Operacje są finansowane w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 stycznia 202619:05

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności8 stycznia 202611:09

Oświadczenie miasta Wodzisławia Śląskiego ws. Młodzieżowego Chóru Miejskiego Canticum Novum

Oświadczenie miasta Wodzisławia Śląskiego ws. Młodzieżowego Chóru Miejskiego Canticum Novum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. archiwum chóru Canticum Novum
Reklama
Aktualności7 stycznia 202619:22

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja7 stycznia 202610:25

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności7 stycznia 202612:51

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO]

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności7 stycznia 202613:07

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja8 stycznia 202611:56

Polonez maturzystów na wodzisławskim Rynku

Polonez maturzystów na wodzisławskim Rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności7 stycznia 202610:52

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności8 stycznia 202611:37

Koncert Lanberry w WCK coraz bliżej

Koncert Lanberry w WCK coraz bliżej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 stycznia 202611:48

Pracownicy ZUS domagają się godnych warunków pracy i podwyżek

Pracownicy ZUS domagają się godnych warunków pracy i podwyżek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Solidarność Śląsko-Dąbrowska
Reklama
Reklama
Aktualności7 stycznia 202611:06

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Kultura i Edukacja7 stycznia 202613:15

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot. pexels.com/Yan Krukau
Reklama
Kultura i Edukacja8 stycznia 202610:47

Spotkanie autorskie z Karin Lednicką w wodzisławskiej bibliotece

Spotkanie autorskie z Karin Lednicką w wodzisławskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Strony Partnerskie8 stycznia 202611:39

Najczęstsze mandaty w 2024 r.

Najczęstsze mandaty w 2024 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.