Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 września 202010:01

Drogi na terenach po KWK 1 Maja. Teren przekazany wykonawcy

Drogi na terenach po KWK 1 Maja. Teren przekazany wykonawcy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Na terenach po kopalni KWK 1 Maja powstaną drogi. Dzięki ich budowie tereny inwestycyjne, na których mogą powstać kolejne firmy i miejsca pracy, staną się dostępne i bardziej atrakcyjne. Wczorak, 17 września 2020, wyłonionemu w przetargu wykonawcy został przekazany plac budowy.

Wykonaniem tego zadania inwestycyjnego, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zajmie się Zakład Usług Budowlanych MARBUD Mariusz Ogrodowski z Rybnika.

Koszt inwestycji to 4 121 621,00 zł.Prace będą dotyczyć realizacji inwestycji polegającej na budowie dróg na terenach po KWK 1 Maja wraz z montażem oświetlenia LED-owego i odwodnieniem.

Zadanie obejmuje:

- wykonanie konstrukcji jezdni wraz z zabudową krawężników,
- wykonanie chodników i poboczy, zjazdów, oświetlenia drogi, rozwiązań dotyczących odwodnienia pasa drogowego, tak by w odpowiedni sposób odprowadzić wody deszczowe wraz z uwzględnieniem naturalnych zlewni z terenów przyległych.

Trzy odcinki w ramach trzech zadań połączą się i powstanie nowo wybudowana droga, która stanie się drogą publiczną. Z drogi będą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy.

Podmiotem realizującym oraz zarządzającym infrastrukturą po zakończeniu realizacji będzie ZDM w Wodzisławiu Śląskim.

Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, prace mają rozpocząć się na początku października tego roku. Planowany termin zakończenia robót to wrzesień 2021 roku.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności3 listopada 202512:38

The Voice of Poland: Roksana Ostojska w odcinkach na żywo

The Voice of Poland: Roksana Ostojska w odcinkach na żywo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natasza Młudzik/TVP
Reklama
Sport2 listopada 202520:20

Choć bardzo sie starali z Raciborza bez punktów wyjechali [FOTO]

Choć bardzo sie starali z Raciborza bez punktów wyjechali [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W pochmurne, listopadowe popołudnie na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu odbyło się spotkanie trzynastej kolejki III grupy klasy okręgowej. Ósma w tabeli Unia Racibórz podejmowała przedostatni zespół – LKS Naprzód 32 Syrynia. Choć różnica punktowa i miejsce w tabeli wskazywały na faworyta, to drużyna gości przyjechała z zamiarem walki o pełną pulę punktów i długo stawiała gospodarzom zacięty opór.

(greh)
Aktualności3 listopada 202512:46

Krostoszowice: Pijany 20-latek spowodował kolizję

Krostoszowice: Pijany 20-latek spowodował kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności3 listopada 202513:03

Ulica Piaskowa w Gorzycach już przejezdna

Ulica Piaskowa w Gorzycach już przejezdna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport3 listopada 202510:07

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności3 listopada 202513:30

Moje granice – moja moc. Konkurs filmowy w ramach kampanii Biała Wstążka

Moje granice – moja moc. Konkurs filmowy w ramach kampanii Biała Wstążka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. pixabay.com/Alexas_Fotos
Aktualności3 listopada 202522:48

Powiat Wodzisławski z głosem w Radzie Motoryzacji

Powiat Wodzisławski z głosem w Radzie Motoryzacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.