Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 września 202012:50

Koncertowy wieczór w WCK [WIDEO]

Koncertowy wieczór w WCK [WIDEO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Aleksander Zieleźny, z w pełni autorskim i premierowym materiałem, gościł na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Niezwykle twórczy artysta zachwycił znakomitym brzmieniem i interesującymi kompozycjami zarówno od strony tekstowej, jak i muzycznej. Wszystko to działo się 17 września podczas transmisji online, w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

Aleksander Zieleźny swoje życie koncentruje na sztuce. To nie tylko kompozytor, tekściarz, ale i poeta. W kręgu jego zainteresowań znajduje się również plastyka i, co może zaskakiwać, sztuka kulinarna. To pasje, które jak sam stwierdza, mają wspólny mianownik. Mimo, że zdecydowanie woli opowiadać o sobie za pomocą tekstów, dał się namówić także na krótką, ale ciekawą rozmowę w trakcie występu na deskach WCK. W niej wspomniał o swoich inspiracjach, początkach przygody z muzyką, sposobie tworzenia i patrzenia na rzeczywistość z „realnym” optymizmem. Opowiedział także o śmiałych scenicznych poczynaniach wraz z zespołem DPSA. Podczas koncertu artysta zabrał słuchaczy w podróż do świata akustycznego, subtelnego brzmienia. Pochwalił się repertuarem, na który złożył się m.in. ballady, kołysanki i sensowne, odnoszące się do osobistych przeżyć kompozycje. Bez wątpienia wieczór spędzony w jego towarzystwie sprzyjał wielu refleksjom.

- Była to prawdziwie refleksyjna, akustyczna podróż. Pozwoliła przenieść się do świata, który Aleksander Zieleźny buduje swoją twórczością, słowem i muzyką. Po raz kolejny, we współpracy z lokalnym artystą, udało nam się pokazać potencjał artystyczny miasta i regionu, współtworząc kulturalny klimat tego miejsca - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 stycznia 202610:16

34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wodzisławiu Śląskim. Znamy program wydarzenia

34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wodzisławiu Śląskim. Znamy program wydarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności15 stycznia 202610:25

Zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności15 stycznia 202612:23

Mały ZUS plus na nowych zasadach

Mały ZUS plus na nowych zasadach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport16 stycznia 202611:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności16 stycznia 202613:20

Mszana: Tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy Urzędzie Gminy

Mszana: Tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy Urzędzie Gminy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Aktualności16 stycznia 202612:09

Bezpieczniej na drogach - podsumowanie działań śląskiej drogówki w 2025 roku

Bezpieczniej na drogach - podsumowanie działań śląskiej drogówki w 2025 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KWP Katowice, fot. pogladowe/arch. portalu
Telegraf16 stycznia 202612:14

Pracodawcy grozi wysoka kara

Pracodawcy grozi wysoka kara - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ŚOSG
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.