Kominki elektryczne - co powinieneś o nich wiedzieć?

Kominki elektryczne, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, stanowią świetną alternatywę dla ich tradycyjnych zamienników. Szczególnie chętnie wykorzystywane są w domach wielorodzinnych, gdzie nie ma możliwości poprowadzenia instalacji kominowej. Kominki elektryczne imitują żywe płomienie, dzięki czemu mogą stać się świetną aranżacją każdego wnętrza. Co powinieneś o nich wiedzieć? Jakie mają zalety?
Kiedy warto wybrać kominki elektryczne?
Kominki elektryczne można montować praktycznie w każdym pomieszczeniu, ponieważ jest to urządzenie, którego użycie nie wiąże się ze specjalnymi ograniczeniami i wymaganiami technicznymi. A to za sprawą tego, że jest w pełni elektryczny i jedyne czego potrzebuje do poprawnego działania to prąd. Kominek nie emituje żadnych spalin ani nie stwarza ryzyka powstania pożaru. Dodatkowo jest on wyjątkowo czysty, więc świetnie sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i bloku. Nie ma przy tym znaczenia, na którym piętrze się mieszka. Urządzenie może się okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ prezentuje się niezwykle dobrze. Stąd też często można go zobaczyć w biurze, apartamentowcu i hotelu. Z pewnością wszędzie gdzie się pojawi, znacząco podniesie rangę otoczenia. Kominki elektryczne świetnie się sprawdzają wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości montażu tradycyjnego kominka lub chce się wybrać rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe.
Jakie są rodzaje kominków elektrycznych?
Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kominków elektrycznych. Wśród nich znajdują się modele wolnostojące, narożne, ścienne i specjalne. Czym się charakteryzują?
Kominki ścienne
Kominki elektryczne ścienne są najpopularniejszym rodzajem tego typu urządzeń, co potwierdza ilość sprzedanych sztuk na https://www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Urzadzenia-grzewcze/Kominki-elektryczne. Modele tego typu są przystosowane do zawieszenia na ścianie. Dodatkowo można je obudować we własnym zakresie lub kupić urządzenie w gotowej obudowie, w stylu, który będzie pasował do całej aranżacji. Kominki elektryczne ścienne idealnie wkomponują się we wnętrza nowoczesne i klasyczne.
Kominki wolnostojące
Kominki elektryczne wolnostojące mają wiele atutów, jednak jeden z nich szczególnie się wyróżnia - mobilność. Urządzenie można przestawić w dowolne miejsce, gdzie będzie dostęp do gniazdka elektrycznego. Modele tego typu świetnie zastępuję piece akumulacyjne, a design przypominający popularną kozę do ogrzewania mieszkań sprawia, że idealnie wkomponują się we wnętrza klasyczne.
Kominki narożne i specjalne
Kominki elektryczne narożne to urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się, gdy w domu nie ma zbyt wiele miejsca. Podobnie jak modele ścienne, te również idealnie pasują do każdego wykończenia pomieszczenia. Kominki elektryczne specjalne, jak sama nazwa mówi, mają dodatkowe funkcje. Wśród nich szczególnie wyróżniają się urządzenia panoramiczne oraz produkowane w formie mebli. Pierwsze z nich świetnie wpisują się w aranżacje nowoczesne, mają geometryczne kształty, przez co prezentują się minimalistycznie. Natomiast kominki w formie mebli można najczęściej spotkać jako szafki pod telewizor lub okrągłe lustra. Dodatkowo modele tego rodzaju mogą mieć wbudowane głośniki, a także prezentować na ekranie obrazy z efektami dźwiękowymi.
Gdzie zamontować kominek elektryczny?
Mimo że kominki elektryczne mogą być montowane niemal w każdym miejscu, to także i w ich przypadku powinno się zwrócić uwagę na kilka aspektów montażowych. Urządzenia powinny być usytuowane w takim miejscu, które jest suche i wolne od kurzu. Nie zaleca się montowania kominków elektrycznych w pobliżu zasłon i mebli, natomiast dobrym wyborem będzie umiejscowienie ich blisko gniazdka elektrycznego. Inną kwestią, o której większość ludzi zapomina, jest odpowiednie ułożenie przewodu zasilającego. Nie może on być w żadnym miejscu zgięty, stykać się z ostrą krawędzią i leżeć w miejscu, w którym będzie przeszkadzał domownikom.
Zalety kominków elektrycznych
Płomienie w kominkach elektrycznych wytwarzane są przy pomocy mgły wodnej, która jest podświetlana diodami LED. Takie połączenie sprawia, że uzyskiwany jest obraz 3D. Prezentuje się on niezwykle efektownie i bardzo dobrze odwzorowuje prawdziwe płomienie ognia. Mimo sposobu ich wytwarzania nie można powiedzieć, że nie robią one wrażenia. Ponadto urządzenia zachowują tradycyjny charakter. Mnogość wzorów oraz sposobów obudowania sprawia, że kominki elektryczne można bardzo łatwo wkomponować w aranżacje klasyczne, nowoczesne, a także skandynawskie.
Wartym podkreślenia jest fakt, że urządzenia tego typu są łatwe w montażu i nie wymagają specjalnej instalacji kominowej do odciągania dymu i pyłu. Jedyną pracą, jaką trzeba wykonać, aby kominek działał, jest włożenie wtyczki do gniazdka elektrycznego. Raz na jakiś czas niezbędne jest także uzupełnienie wody, aby urządzenie mogło wytwarzać parę, niezbędną do imitowania płomieni.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz