Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 stycznia 202111:04

Statystyczne podsumowanie roku 2020 w wodzisławskim USC

Statystyczne podsumowanie roku 2020 w wodzisławskim USC - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Styczeń to idealny czas na podsumowanie roku, który już za nami. Przedstawiamy krótkie statystyki wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim w 2020 roku zarejestrowano 1322 aktów urodzeń, z tego w samym Wodzisławiu urodziło się 1238 dzieci, a 84 urodzenia dotyczy aktów sporządzonych poza granicami Polski a wpisanych do rejestru w naszym mieście.

Najpopularniejsze imiona w 2020 roku dla dziewczynek to: Julia (36) Zuzanna (27), Hanna (26), Alicja (23) i Zofia (23), a dla chłopców: Antoni (32), Szymon (28), Filip (24), Jakub (22) i Jan (20). Do rzadkich imion należą: Elżbieta, Krystyna, Janina, Edward, Henryk, Grzegorz, Kazimierz. Nietypowe imiona to z kolei: Ines, Oriana, Noemi, Manuel, Nathan, Noel.

W 2020 roku zarejestrowano 273 akty małżeństwa, z czego 238 związków zostało zawartych w Wodzisławiu Śląskim, a 35 za granicą i umiejscowionych w tutejszym USC. W 2020 roku zarejestrowano 87 rozwodów.

W ubiegłym roku zarejestrowanych zostało 1049 zgonów, z czego 1039 to osoby zmarłe w Wodzisławiu Śląskim, a 10 dotyczy zgonów zagranicznych.

Dla porównania, w 2019 roku statystyki wyglądały następująco: 1301 urodzeń, 312 małżeństw, 147 rozwodów i 884 zgony.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lutego 202612:30

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności17 lutego 202612:24

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności16 lutego 202614:01

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:15

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 lutego 202611:44

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Telegraf16 lutego 202618:21

Iranka czy Brazylijka?

Iranka czy Brazylijka? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Reklama
Kultura i Edukacja18 lutego 202611:28

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii

Nowy kierunek w ZSP w Rydułtowach. Od 2026 roku rusza technik weterynarii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Telegraf17 lutego 202615:28

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Telegraf17 lutego 202615:20

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.