Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 lutego 202109:11

Od kwietnia bez limitów do specjalistów

Od kwietnia bez limitów do specjalistów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Chcemy czasowo znieść limity przyjęć do wszystkich specjalistów; rozwiązanie miałoby obowiązywać od kwietnia, co najmniej do końca roku – zapowiedział w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pytany o kolejki do specjalistów przypomniał, że w czasie epidemii, by zredukować biurokratyczne obciążenia, podmioty lecznicze zwolnione były z obowiązku wprowadzania danych do systemu kolejkowego.

"Zakładamy więc, że kolejki są większe niż mamy to odzwierciedlone w systemie" – przyznał minister. Zaznaczył, że na pewno można mówić o "pewnym deficycie zdrowotnym, wywołanym przez pandemię". Deficyt ten, jak kontynuował, wymaga specjalnych narzędzi rozwiązania problemu. "Wprowadzimy program profilaktyki dla osób 40 plus, tworzymy pewien system rehabilitacji postcovidowej" – podał.

"Przygotowujemy też rozwiązanie w postaci delimityzacji wszystkich usług na poziomie specjalistyki. Nie będzie limitów do specjalistów. Miałoby to obowiązywać od drugiego kwartału, czyli od początku kwietnia, co najmniej do końca roku" - poinformował. (PAP) Katarzyna Lechowicz-Dyl, Klaudia Torchała ktl/ tor/ mhr/

Autor: PAP,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport16 stycznia 202611:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności16 stycznia 202613:20

Mszana: Tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy Urzędzie Gminy

Mszana: Tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy Urzędzie Gminy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Aktualności17 stycznia 202617:51

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wiejskiej w Wodzisławiu Śląskim

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wiejskiej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Screen Google Maps
Reklama
Reklama
Aktualności17 stycznia 202617:56

Powiat Wodzisławski: kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego

Powiat Wodzisławski: kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności16 stycznia 202612:09

Bezpieczniej na drogach - podsumowanie działań śląskiej drogówki w 2025 roku

Bezpieczniej na drogach - podsumowanie działań śląskiej drogówki w 2025 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KWP Katowice, fot. pogladowe/arch. portalu
Telegraf16 stycznia 202612:14

Pracodawcy grozi wysoka kara

Pracodawcy grozi wysoka kara - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ŚOSG
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.