Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 lutego 202108:43

Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu numer 18

Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu numer 18 - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 9 lutego. Dzieci z grupy Jeżyki w Przedszkolu numer 18 dzień ten obchodziły 17 lutego.

Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami, które związane są z komputerem i Internetem oraz bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z nowoczesnych technologii.

Na początku dzieci na podstawie własnych doświadczeń wypowiadały się na temat tego: Co to jest komputer i internet?, Czy mają takie urządzenie w domu?, Czy z niego korzystają i w jakim celu? Poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. „sieć”. Obejrzana bajka z serii „Owce w sieci” i „Tajemniczy przyjaciel” stały się początkiem do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw, a wysłuchana opowieść o misiu i zabawa „Gąski i wilk” do stworzenia trzech złotych zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Na koniec dzieci na podstawie ilustracji opracowały zasady „Jak bezpiecznie korzystać z komputera?”

Temat bezpiecznego Internetu bardzo zaciekawił wychowanków, dlatego treści te będziemy jeszcze poruszane.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 września 202511:45

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Aktualności16 września 202512:38

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 września 202512:09

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów, fot. poglądowe - FB/OSP Skrzyszów
Aktualności16 września 202511:27

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO]

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202512:04

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202511:50

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202513:13

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO]

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę, 13 września OSP Gołkowice świętowała 120-lecie istnienia. Okazały jubileusz stał się okazją do poświęcenie i przekazania jednostce nowego sztandaru, który zastąpi poprzedni, ufundowany w 1957 r. Podobnie jak historyczny sztandar, tak również ten nowy został ufundowany przez społeczność Gołkowic i Skrbeńska.

UG Godów
Reklama
Aktualności16 września 202512:14

Zebrania wiejskie w Gminie Godów

Zebrania wiejskie w Gminie Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Sport17 września 202511:12

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. archiwum prywatne Wojciecha Grzonki
Reklama
Kultura i Edukacja16 września 202514:50

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO]

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Agnieszka Kozielska, Małgorzata Tomas, Joanna Kotula
Reklama
Reklama
Aktualności17 września 202511:00

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Sport17 września 202523:42

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO]

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.