Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 marca 202110:20

W Marklowicach spłonął dom

W Marklowicach spłonął dom - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Marklowice:

19 marca w godzinach porannych doszło do pożaru w domu jednorodzinnym przy ul. Wyzwolenia w Marklowicach.

W momencie przybycia straży pożarnej na miejsce ogień obejmował dwa pomieszczenia na parterze, przepalony był drewniany strop, pożar obejmował również poddasze. W całym budynku panowało bardzo intensywne zadymienie, nie była odłączona energia elektryczna. W krótkim czasie ogień spowodował zapalenie się onduliny, stanowiącej pokrycie dachu. Zagrożony był znajdujący się w pobliżu sąsiedni budynek jednorodzinny oraz drewniana stodoła.

Działania gaśnicze prowadzone z zewnątrz jak i ze środka budynku doprowadziły do ugaszenia pożaru. W celu bezpiecznego dogaszenia ognia na poddaszu konieczne było zabezpieczenie nadpalonego stropu stemplami budowlanymi.

Starty szacowane są na 200 tys. złotych. Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ocenił stan techniczny budynku po pożarze jako nie nadający się do dalszego użytkowania. Obiekt został pozbawiony energii elektrycznej. Budynek zamieszkiwał 73 letni mężczyzna. W celu przywrócenia obiektu do ponownego użytkowania, konieczne jest wykonanie wielu kosztownych robót budowlanych.

W działaniach udział brało łącznie 8 pojazdów pożarniczych w tym 5 zastępów gaśniczych oraz drabina mechaniczna. W sumie 26 strażaków.

Autor: KP PSP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności12 maja 202610:11

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności12 maja 202610:39

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot poglądowe - pexels.com/Pavel Danilyuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 maja 202614:34

Gdzie szukać pomocy w kryzysie bezdomności? System wsparcia w Wodzisławiu Śląskim

Gdzie szukać pomocy w kryzysie bezdomności? System wsparcia w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Reklama
Aktualności13 maja 202613:03

15 maja mija ważny termin. Sprawdź, co należy opłacić w Urzędzie Gminy Godów

15 maja mija ważny termin. Sprawdź, co należy opłacić w Urzędzie Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. poglądowe/AI
Kultura i Edukacja13 maja 202613:29

Lustro i okno z reportażem. Biblioteka zaprasza mieszkańców do współtworzenia projektu

Lustro i okno z reportażem. Biblioteka zaprasza mieszkańców do współtworzenia projektu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.