Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 marca 202110:12

Niedzielski: dynamika zachorowań na Śląsku będzie wymagała specjalnych rozwiązań

Niedzielski: dynamika zachorowań na Śląsku będzie wymagała specjalnych rozwiązań - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Dynamika zachorowań na Śląsku jest bardzo ważnym zagadnieniem, województwo to stało się liderem zakażeń; będą tam specjalne rozwiązania, być może transport pacjentów poza region - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ zwracał uwagę na konferencji prasowej, że średni poziom zachorowań w Polsce osiągnął już wartość prawie 24,5 tys. W szczytowym momencie II fali epidemii - przypomniał - to było 26 tys., ale - zaznaczył - należy się spodziewać, że w kolejnych co najmniej dwóch tygodniach będziemy obserwowali dalsze wzrosty, dalsze zwiększenia liczby zachorowań i co za tym idzie hospitalizacji.

Niedzielski mówił ponadto, że sytuacja w poszczególnych regionach kraju jest zróżnicowana. Mamy regiony - wskazywał - gdzie sytuacja jest bardzo trudna jak w województwie śląskim, gdzie sytuacja z przeciętnej w skali kraju szybko się pogorszyła.

"Dynamika zachorowań na Śląsku jest bardzo ważnym zagadnieniem i ona doprowadziła do tego, że praktycznie w ciągu ostatnich dwóch tygodni województwo śląskie z pozycji średniej w Polsce, stało się liderem liczby zachorowań w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Dlatego też sytuacja na Śląsku będzie wymagała stosowania specjalnych rozwiązań. Być może transportu pacjentów poza region. Nad takimi rozwiązaniami obecnie pracujemy" - powiedział minister.

Szef MZ wskazał, że na drugim biegunie jest województwo warmińsko-mazurskie, które - mówił - jest dobrym przykładem tego, jak działają obostrzenia.

"To pierwszy region w skali Polski, gdzie liczba zachorowań z takiego przeciętnego poziomu, który jeszcze 2 tygodnie temu wynosił powyżej 900 zachorowań dziennie, spadła poniżej 840. To nie jest jeszcze duża zmiana, ale widać, że jest tam pewnego rodzaju przesilenie" - powiedział. (PAP) Rafał Białkowski rbk/ itm/

Autor: PAP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 marca 202611:38

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności6 marca 202614:27

Weekend w Wodzisławiu Śląskim

Weekend w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności5 marca 202611:28

Drugi przetarg na sprzedaż działki w gminie Mszana

Drugi przetarg na sprzedaż działki w gminie Mszana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 marca 202611:44

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności6 marca 202613:42

Nabór kandydatów do komisji konkursowych w Powiecie Wodzisławskim

Nabór kandydatów do komisji konkursowych w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności6 marca 202613:29

Siła lokalnych inicjatyw. Jak działa Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim

Siła lokalnych inicjatyw. Jak działa Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności6 marca 202622:48

Wiosenny festyn w Radlinie II już 21 marca [ZAPROSZENIE]

Wiosenny festyn w Radlinie II już 21 marca [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.