Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 marca 202109:45

Wyremontują kolejny odcinek ul. Dworcowej w Łaziskach [FOTO]

Wyremontują kolejny odcinek ul. Dworcowej w Łaziskach [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Odcinek ulicy Dworcowej w Łaziskach i Wodzisławskiej w Turzy Śląskiej został przebudowany już dwa lata temu. Obecnie planowany jest dalszy ciąg przebudowy tej drogi powiatowej. Wodzisławski PZD z siedzibą w Syryni ogłosił przetarg na to zadanie.

Inwestor czeka na oferty do połowy kwietnia. Umowa ze zwycięzcą przetargu ma zostać podpisana do połowy maja. Po tym terminie należy spodziewać się rozpoczęci robót. Do przebudowy przeznaczony został odcinek o łącznej długości około 700 metrów. W ramach zadania powstać ma także odwodnienie drogi.

Przebudowany zostanie odcinek ulicy Dworcowej od firmy DIG Świtała do ulicy Okrężnej. W ogłoszeniu o przetargu czytamy także, że do realizacji przewidziano dodatkowy odcinek o długosci 182 metrów. Mowa o fragmencie drogi od ulicy Okrężnej do ulicy Dworcowej 22. Koszt przebudowy drogi pokryją po połowie Powiat Wodzisławski oraz Gmina Godów.

Ostatni odcinek ulicy Dworcowej, czyli do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich w centrum Łazisk póki co nie będzie przebudowywany. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje tam budowę kanalizacji sanitarnej z wykorzystaniem pasa drogowego. W związku z tym przebudowa tego odcinka o długości 400 metrów nastąpi dopiero po powstaniu kanalizacji.

Autor: red., fot. Czytelnik, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.