Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 kwietnia 202120:19

Wiadukt na Jastrzębskiej czasowo wyłączony z ruchu

Wiadukt na Jastrzębskiej czasowo wyłączony z ruchu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Mamy nowe informacje odnośnie do przebudowy ulicy Jastrzębskiej. Kierownik robót Mariusz Mrowiec potwierdził, że od 20 kwietnia, od godz. 7:00, czasowo wyłączony z ruchu zostanie wiadukt na tej drodze wojewódzkiej. Jak potwierdził wykonawca, zamknięcie ma potrwać do półtora tygodnia. Jest to jednak zależne od warunków pogodowych.

Zaplanowano wyłączenie ul. Jastrzębskiej od ronda z DK78 - zamknięty zostanie wyjazd z ronda w kierunku DW933 do skrzyżowania z ul. Łużycką. Ma to związek z planowanym wykonaniem prac nawierzchniowych dojazdów do obiektu mostowego.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Jastrzębskiej prowadzony będzie ulicami: Wincentego Witosa, Rondo Karviny, ul. Rybnicka, Rondo Europejskie, ul. Marklowicka, ul. Łużycka.

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem. - To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji - mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.