Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 kwietnia 202109:59

Śląskie: znów najwięcej zakażeń w kraju, trzej chorzy przewiezieni poza województwo

Śląskie: znów najwięcej zakażeń w kraju, trzej chorzy przewiezieni poza województwo - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

O 3142 kolejnych zakażeniach koronawirusem w woj. śląskim poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Trzej chorzy na COVID-19 mieszkańcy regionu trafili ostatniej doby do szpitali poza jego granicami – w Radomsku (woj. łódzkie) i w Chrzanowie (woj. małopolskie). 

Choć Śląskie nadal przoduje w dziennej liczbie zakażeń, to przypadków jest o prawie połowę mniej niż w najgorszą od początku pandemii środę 31 marca, kiedy zanotowano 6092 nowe zachorowania. Ze względu na duże obłożenie szpitali i deficyt zwłaszcza łóżek respiratorowych chorzy nadal trafiają do szpitali poza województwem.

W szpitalu tymczasowym w Katowicach w czwartek leczonych było 216 chorych, w tym 30 w poważniejszym stanie, korzystających z respiratora. W szpitalu w Pyrzowicach przebywało 130 chorych, w tym 10 pod respiratorami. Na 678 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego w ostatniej dobie 317 wykonano do zakażonych koronawirusem. W szpitalach woj. śląskiego dla chorych na COVID-19 przygotowano 5448 miejsc, 782 pozostają wolne. Jest 500 łóżek respiratorowych, czego 46 pozostaje wolnych.

Samorządy woj. śląskiego przygotowują się do uruchomienia punktów szczepień masowych. W regionie działają dwa takie duże punkty – przy szpitalu tymczasowym w Katowicach i na lodowisku Tafla w Gliwicach. Nawet 2400 dodatkowych szczepień każdego dnia możliwych będzie w Rudzie Śląskiej dzięki utworzeniu w mieście dwóch punktów szczepień powszechnych. Pierwszy z nich zlokalizowany zostanie na terenie szpitala miejskiego w Bielszowicach, drugi w hali MOSiR przy ul. Hallera w Nowym Bytomiu.

Zielone światło na ich organizację dał już Narodowy Fundusz Zdrowia. Punkty na przyjęcie dostaw szczepionek powinny być gotowe do 25 kwietnia br. Mieszkańcom woj. śląskiego podano do czwartku 920 864 dawek szczepionki przeciw COVID-19, dwie dawki przyjęło 234 626 osób. (PAP) Anna Gumułka lun/ joz/

Autor: PAP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport22 lutego 202615:10

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności23 lutego 202611:20

1192 interwencje i nowe wozy w służbie mieszkańcom. Strażacy podsumowali rok 2025

1192 interwencje i nowe wozy w służbie mieszkańcom. Strażacy podsumowali rok 2025 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności24 lutego 202617:25

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Powiadom Policję!

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Powiadom Policję! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności23 lutego 202621:43

Odszedł druh Lucjan Świerczyna. Były naczelnik OSP Rydułtowy

Odszedł druh Lucjan Świerczyna. Były naczelnik OSP Rydułtowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/KSRG OSP Rydułtowy
Reklama
Aktualności23 lutego 202621:53

Cyberoszuści znowu w akcji!

Cyberoszuści znowu w akcji! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KWP Katowice, fot. poglądowe/AI
Aktualności23 lutego 202611:42

Twoja reakcja ma znaczenie. Wodzisław rozpoczyna kampanię o zdrowiu psychicznym

Twoja reakcja ma znaczenie. Wodzisław rozpoczyna kampanię o zdrowiu psychicznym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.