Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 kwietnia 202108:25

Wózki widłowe terenowe - gdzie kupić? Gdzie wypożyczyć?

Wózki widłowe terenowe - gdzie kupić? Gdzie wypożyczyć? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

Wózki widłowe terenowe to funkcjonalne urządzenie, które ułatwiają transport ładunków w warunkach zewnętrznych. Z uwagi na ich duże zaawansowanie oraz rozwinięte możliwości znacząco podnoszą komfort i efektywność pracy. W poniższym artykule przedstawimy miejsca, gdzie można znaleźć wózki widłowe terenowe w korzystnych cenach oraz wypożyczalnie widlaków, które oferują atrakcyjne warunki najmu. Wszystko to, aby ułatwić i usprawnić pracę Twojej firmy. 

Dlaczego wózki widłowe terenowe?

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, dlaczego akurat wózki widłowe terenowe? Czym urządzenia te różnią się od tradycyjnych czołowych wózków widłowych spalinowych i co mogą zaoferować dla firmy?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż jednym z głównym atutów wózków terenowych jest to, co kryje się w samym ich nazewnictwie - czyli rozwinięte umiejętności jazdy w trudnych i niekorzystnych warunkach. Wózki widłowe, w odróżnieniu od czołowych, sprawnie radzą sobie z:

  • pokonywaniem wzniesień i pagórków,
  • poruszaniem się po nierównych terenach,
  • przejazdami po błocie czy piasku.

Dzięki tym ekstremalnym, jak na wózki jezdniowe podnośnikowe, możliwościom, terenowe wózki widłowe znalazły zastosowanie w pracach, gdzie nie radziły sobie do tej pory urządzenia magazynowe.

Zastosowanie wózków widłowych terenowych

Wózki terenowe sprawdzą się podczas transportowania ładunków na duże odległości w warunkach terenowych, nie straszne im również prace na gospodarstwie czy w branży budowlanej. A dzięki dodatkowemu, montowanemu zamiast wideł osprzętowi, terenowe wózki są w stanie transportować także ładunki sypkie, takie jak piach, żwir czy nawet zboże.

Z kolei montaż chwytaków umożliwia sprawne przewożenie beczek i innych towarów, które nie są rozmieszczone na paletach.

Bardzo przydatne są również wysięgniki i żurawie pomocne do przewożenia oraz układania ładunków o niewymiarowych gabarytach oraz długich belek, desek i tym podobnych.

zastosowanie-wozkow-widlowych-terenowych

Z racji tych umiejętności, wózki widłowe terenowe wykorzystywane są zarówno na budowach, gdzie przewożą oraz układają ciężkie materiały budowlane, rury i inne elementy konstrukcyjne, czy w rolnictwie, gdzie są odpowiedzialne za transport płodów rolnych czy przewożenie sadzonek.

Ponadto wózki widłowe terenowe mogą być przydatne również w innego rodzaju branżach, w tym w przemyśle. Głównie w celu przewożenia ciężkich towarów na placach przymagazynowych.

Czym kierować się wybierając wózek widłowy terenowy?

Podczas zakupu urządzenia, jakim jest wózek terenowy, nie ma miejsca na pomyłki. Głównie dlatego, że sprzęty tego typu to inwestycja na lata. Zakup wózka widłowego terenowego wiąże się z niemałymi kosztami, dlatego należy dokładnie poznać jego:

  • udźwig - jest kluczowy w operacjach związanych z podnoszeniem i unoszeniem ładunków. Udźwig sprzętu nie może być niższy niż maksymalna waga ładunków wraz z paletą. W innym przypadku nastąpi przeciążenie wózka, które może go trwale uszkodzić.
  • maksymalną wysokość podnoszenia - w przypadku, gdy w Twojej firmie ważny jest nie tylko transport ładunków, ale również ich sztaplowanie, warto zwrócić uwagę na maksymalną wysokość unoszenia i diagram wózka, który wskazuje na to, jakiej wagi ładunki można podnieść na konkretne wysokości. Dzięki temu dostosujesz pojazd do swoich oczekiwań i potrzeb.
  • wymiary - choć może wydawać się to kwestią drugorzędną, zapewnienie bezpiecznego przejazdu czy miejsca postojowego po wykonanej pracy to jeden z Twoich obowiązków, jako pracodawcy. Zatem konieczne jest, abyś zwrócił uwagę, czy zakupiony pojazd na pewno będzie mógł sprawnie poruszać się po terenie zakładu pracy.
  • dodatkowy osprzęt - w podstawowej ofercie wózek terenowy sprzedawany jest wraz z widłami, natomiast warto jeszcze przed zakupem urządzenia rozważyć jego dodatkowe umiejętności i funkcje. W wielu przypadkach osprzęt do wózka widłowego może być wykorzystywany częściej niż tradycyjne widły. Warto zatem, jeszcze przed zakupem, przeanalizować plusy jego kupna.

Ponadto, warto wspomnieć w tym miejscu jeszcze o jednym - nie jest to nadmiernie odkrywcza informacja, ale należy wspomnieć, iż bardzo istotna jest również jakość wykonania wózka terenowego. Dla bezpieczeństwa wykonywanych operacji, wózek terenowy powinien być skonstruowany z wysokiej jakości, trwałych elementów, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań oraz optymalnych i wydajnych technologii.

Dzięki precyzji wykonania i zastosowania trwałych oraz solidnych elementów czy mechanizmów, wózki widłowe terenowe wykazują się dłuższą żywotnością nawet podczas bardzo intensywnej eksploatacji.

Gdzie kupić wózki widłowe terenowe?
gdzie-kupic-wozki-widlowe-terenowe

Gdy wiemy już gdzie można wykorzystywać wózki terenowe oraz które z elementów są istotne podczas ich wyboru, nadszedł czas na zaprezentowanie miejsc, gdzie można nabyć dobrej jakości, wydajne wózki widłowe terenowe.

Nie da się ukryć, iż w wielu przypadkach dobra jakość wynika z tego, iż wózek powstaje jako wytwór znanego producenta. Markowe urządzenia cenione są przede wszystkim za ich solidne wykonanie oraz dopracowane szczegóły.

Wózki terenowe Manitou

Jednymi z najbardziej popularnych i docenianych na rynku urządzeń są wózki widłowe terenowe Manitou. Ich wydajne silniki umożliwiają im transportowanie ładunków o wadze nawet 10. ton! Ponadto, ten rodzaj urządzeń posiada dużą ilość dedykowanego osprzętu marki Manitou, który można nabyć w celu zwiększenia ilości zastosowań pojazdu.

Wózki widłowe terenowe marki Manitou znajdziesz w kategorii wózków spalinowych na: www.manitou.pl/30-spalinowe-wozki-widlowe.

Wózki terenowe Toyota

Toyota to kolejna znana marka, która zajmuje się produkcją wydajnych wózków widłowych terenowych. Słyną one ze swojej niewielkiej, zwartej konstrukcji, idącej w parze z niezawodnością. Zastosowany w nich system Toyota SAS zapewnia im bezpieczeństwo zarówno operatorów, jak i ładunków.

wozki-terenowe-toyota

Urządzenia terenowe Toyota znaleźć można na: www.toyota-widlowe.pl/51-wozki-widlowe-spalinowe.


Gdzie wypożyczyć wózki widłowe terenowe?

Gdy kupno wózka widłowego terenowego na stałe nie jest konieczne w przypadku Twojej firmy, nie oznacza to, że musisz całkowicie rezygnować z możliwości wykorzystania go. Zawsze możesz skorzystać z wygodnej opcji wynajęcia urządzenia na krótki okres (już od 1 dnia) lub na długi (do 72 miesięcy). Dzięki temu możesz korzystać z wydajnych wózków widłowych terenowych, bez konieczności ponoszenia kosztów ich zakupu. A sam koszt najmu możesz wliczyć do kosztów uzyskania przychodu w Twojej firmie.

Gdzie można wypożyczyć wózki widłowe terenowe? Np. tutaj: www.lemarpol.com.pl/wynajem-wozkow-widlowych. Na powyższej stronie znajdziesz urządzenia zarówno z napędem elektrycznym, jak i spalinowym o udźwigu do 6 ton.

Wózek widłowy terenowy - rozwiązanie dla Twojej firmy

Już teraz przejrzyj najpopularniejsze oferty na zakup oraz wynajem wózków widłowych terenowych, które stanowią skuteczną pomoc w wymagających pracach transportowych zarówno w branży rolniczej, budowlanej, jak i przemysłowej. Nie czekaj dłużej, pozwól swojej firmie na szybki rozwój i wydajną codzienną pracę.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności19 kwietnia 202411:23

Nowy wybieg dla psów w Rodzinnym Parku Rozrywki

Nowy wybieg dla psów w Rodzinnym Parku Rozrywki  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. Natalia Maciejek
Aktualności19 kwietnia 202412:38

Na dzielnicowym zawsze można polegać

Na dzielnicowym zawsze można polegać - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202412:05

Supermoce na scenie Festiwalu Karaoke

Supermoce na scenie Festiwalu Karaoke - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport19 kwietnia 202411:06

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202413:30

Wodzisław Śląski na weekend

Wodzisław Śląski na weekend - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. Natalia Maciejek
Aktualności19 kwietnia 202413:37

Ponad tysiąc przebadanych, jeden zatrzymany

Ponad tysiąc przebadanych, jeden zatrzymany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202412:03

Zrób zakupy na sobotnim Ekobazarze

Zrób zakupy na sobotnim Ekobazarze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202413:42

21 kwietnia idź na wybory i wybierz prezydenta miasta

21 kwietnia idź na wybory i wybierz prezydenta miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.