Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 maja 202115:50

W dokumentach zgłoszeniowych ZUS trzeba będzie podać wykonywany zawód

W dokumentach zgłoszeniowych ZUS trzeba będzie podać wykonywany zawód - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Od 16 maja zmienią się wzory formularzy zgłoszeniowych ZUS ZUA i ZUS ZZA. Trzeba będzie w nich podawać kod wykonywanego zawodu przez ubezpieczonego.

Od tej daty w formularzach zgłoszeniowych ZUS ZUA („Zgłoszenie do ubezpieczeń/zgłoszenie zmiany danych osoby ubezpieczonej”) i ZUS ZZA („Zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego/zgłoszenie zmiany danych”) dojdzie kolejna rubryka, w której trzeba będzie przekazać informacje o wykonywanym zawodzie. Podawany w formularzach kod wykonywanego zawodu powinien być zgodny z klasyfikacją zawodów, która określona jest przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r.

- Obowiązek podawania kodu wykonywanego zawodu w dokumentach zgłoszeniowych do ZUS będzie dotyczył tylko tych formularzy składanych od 16 maja 2021 r. To od tej daty nie będzie już można wykorzystywać dotychczasowych wzorów dokumentów ZUS ZUA i ZUS ZZA - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostosuje program Płatnik oraz aplikację ePłatnik do tych zmian. Odpowiedni kod zawodu będzie można wybrać z podpowiadanej w programach listy.

Autor: ZUS, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 lutego 202615:21

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W piątek, 27 lutego 2026 roku, w godzinach wczesnopopołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na terenie budowy obiektu sakralnego przy ulicy św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. W wyniku awarii elementu konstrukcyjnego rusztowania ranny został 42-letni mężczyzna.

red.
Aktualności27 lutego 202612:11

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Czwartkowy poranek na torach w Wodzisławiu Śląskim mógł zakończyć się fatalnie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Tęczowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Rozbity pojazd porzucono przy torowisku, a sam sprawca zniknął. To zainicjowało pilną akcję poszukiwawczą, w której planowano użyć drona. Finał sprawy ujawnił niepokojące tło całego zajścia.

red., fot. asp. Mateusz Kaczmarek/KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:06

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie drogowej powiatu wodzisławskiego doczeka się gruntownej modernizacji. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 936 (ul. Bukowska) z drogą powiatową nr 3512S (ul. Raciborska) w Syryni zostanie przekształcone w rondo. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności28 lutego 202622:58

Rydułtowy: Osobówka zderzyła się z ciężarówką

Rydułtowy: Osobówka zderzyła się z ciężarówką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności28 lutego 202623:10

Wodzisławska policja szuka właściciela gotówki

Wodzisławska policja szuka właściciela gotówki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:49

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności27 lutego 202612:21

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. FB/Wodzisławski Jarmark Staroci
Reklama
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:38

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:16

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Sport27 lutego 202610:41

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.