Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 czerwca 202111:15

W sobotę Polska przeszła na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu

W sobotę Polska przeszła na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Od 26 czerwca Polska przechodzi na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia, czyli po otrzymaniu drugiej dawki lub po przyjęciu jednodawkowego preparatu.

W Polsce wykonano dotąd ponad 27,6 mln szczepień przeciw COVID-19. Ponad 12 mln osób zakończyło już proces szczepienia, czyli otrzymało dwie dawki preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson.

Od soboty pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia, czyli po otrzymaniu drugiej dawki lub zaszczepieniu jednodawkowym preparatem – jest to zgodne z unijnym sposobem nabywania uprawnień o zaszczepieniu.

Informacja o przebytym szczepieniu jest wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Oprócz tego po przyjęciu drugiej dawki wystawiane są kody QR, które można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wówczas może wziąć z punktu szczepień wydruk potwierdzający, tzw. paszport osoby zaszczepionej. Dokument potwierdza, że osoba jest zaszczepiona i może korzystać z uprawnień, które przysługują osobom zaszczepionym.

Dostępna jest aplikacja "Zaszczepieni", która umożliwia potwierdzenie, że ktoś, kto pokazuje nam kod QR, jest rzeczywiście zaszczepiony. Aplikacja sprawdza ważność i poprawność kodu QR osoby zaszczepionej. Pokazuje też podstawowe dane o jego właścicielu, w tym imiona, pierwszą literę nazwiska oraz dzień i miesiąc urodzin. Dzięki temu można sprawdzić, że jest to kod osoby, która go okazuje. Osoba, która pokazuje do skanowania kod QR, zgadza się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych.(PAP) Olga Zakolska ozk/ joz/

Autor: PAP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 czerwca 202611:13

Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO]

Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

Burmistrz Pszowa Piotr Kowol opublikował obszerne oświadczenie odnoszące się do informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej na temat jego udziału w zagranicznych wyjazdach realizowanych w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania LYSKOR. Samorządowiec stanowczo odrzuca zarzuty dotyczące rzekomego finansowania tych wyjazdów z budżetu miasta oraz określa pojawiające się publikacje jako „manipulacje”, „kłamstwa” i „pomówienia”.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności8 czerwca 202612:50

Kolizja na granicy Radlina i Niewiadomia. Jedna z kierujących ukarana mandatem

Kolizja na granicy Radlina i Niewiadomia. Jedna z kierujących ukarana mandatem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Sport7 czerwca 202623:29

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 czerwca 202611:35

Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO]

Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę 30 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Łaziskach świętowała wyjątkowy jubileusz 115-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone były z oficjalnym oddaniem do użytku nowej części remizy oraz infrastruktury szkoleniowej i zaplecza socjalno-bytowego, które znacząco podnoszą możliwości operacyjne i treningowe jednostki.

opr. red., źródło: UG Godów, fot. Fotofranek
Aktualności8 czerwca 202612:42

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poszukuje magazynów na zbiory

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poszukuje magazynów na zbiory - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Sport8 czerwca 202613:40

III Bieg Młodych Gwiazd już w lipcu. Trwają zapisy

III Bieg Młodych Gwiazd już w lipcu. Trwają zapisy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności8 czerwca 202623:03

Dlaczego święto Wodzisławia nazywa się Wawrzynki? Historia sięga niemal 500 lat

Dlaczego święto Wodzisławia nazywa się Wawrzynki? Historia sięga niemal 500 lat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności8 czerwca 202622:56

Paczkomat stanął przy wodzisławskim szpitalu. To ukłon w stronę pacjentów i ich rodzin

Paczkomat stanął przy wodzisławskim szpitalu. To ukłon w stronę pacjentów i ich rodzin - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.