Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 września 202114:56

Lato z WCK upłynęło pod znakiem dobrej zabawy [FOTO]

Lato z WCK upłynęło pod znakiem dobrej zabawy [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W myśl hasła przewodniego Akcji lato „Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów”, jej uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Dwa miesiące wakacyjnej oferty Wodzisławskiego Centrum Kultury upłynęły pod znakiem twórczej zabawy.

Nie zabrakło warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy wykonywali mozaikowe breloczki, elementy dekoracyjne, misia ze słomy, czy kocie gadżety. Dzieciaki projektowały elementy makiety Wodzisławia Śląskiego z naturalnych surowców, a także wzięły udział w zabawach animacyjno-konstrukcyjnych, gdzie mogły wcielić się w rolę architektów. Miłośnikom teatru z pewnością przypadły do gustu warsztaty teatralno-plastyczne. Uczestnicy poznali technikę japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai, wykonywali ilustracje do stworzonych przez siebie historii, tworzyli balonowe lalki, a także wykonywali pacynki na rękę z kolorowych skarpetek. Nie zabrakło również gier i animacji na świeżym powietrzu podczas festynu „Kolory lata”.

O wakacyjny relaks zadbało także Kino Pegaz, w którym można było zobaczyć filmy animowane i familijne. Wśród 16 wyświetlonych tytułów, znalazły się takie hity, jak: „Kosmiczny mecz”, „Cruella”, czy „Tom & Jerry”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się niedzielne koncerty na żywo „Brzmienie lata”. Just Friends, South Silesian Brass Band, Forwrad Girls&The Grooz Boys, Blueset oraz Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa to zespoły, które w sierpniu można było zobaczyć i usłyszeć na wodzisławskim rynku.

- Z wakacyjnej oferty WCK skorzystało około dwa tysiące osób. Cieszymy się, że nasze propozycje przypadły do gustu wodzisławianom - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 lutego 202610:05

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego – forum wymiany doświadczeń i współpracy samorządowej

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego – forum wymiany doświadczeń i współpracy samorządowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności9 lutego 202609:36

Wodzisław Śląski: 11 lutego odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej

Wodzisław Śląski: 11 lutego odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności9 lutego 202609:14

Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza na Niezwykłe ferie 2026

Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza na Niezwykłe ferie 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 lutego 202611:47

Wsparcie dla opiekunów i rodzin. Rusza Program Opieka wytchnieniowa edycja 2026

Wsparcie dla opiekunów i rodzin. Rusza Program Opieka wytchnieniowa edycja 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności10 lutego 202612:52

Lodowisko na Trzech Wzgórzach przyciąga coraz więcej mieszkańców

Lodowisko na Trzech Wzgórzach przyciąga coraz więcej mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności10 lutego 202612:56

Bezpieczne ferie z dzielnicowymi w Bluszczowie

Bezpieczne ferie z dzielnicowymi w Bluszczowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności10 lutego 202623:24

Cykl spotkań W.A.R.T.O. Zaparz herbatę ze Słodką Manufakturą Leona

Cykl spotkań W.A.R.T.O. Zaparz herbatę ze Słodką Manufakturą Leona - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności10 lutego 202614:14

Wesprzyj wodzisławski szpital – przekaż 1,5% swojego podatku

Wesprzyj wodzisławski szpital – przekaż 1,5% swojego podatku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.