Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 września 202115:43

Służby ćwiczyły w rydułtowskim tunelu [FOTO]

Służby ćwiczyły w rydułtowskim tunelu [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

W minioną sobotę, 25 września, w tunelu kolejowym w Rydułtowach odbyły się ćwiczenia sztabowe pod nazwą "Tunel 21". W ćwiczeniach wzięli udział między innymi policjanci z Rydułtów, Wodzisławia Śląskiego, a także z Oddziału Prewencji w Katowicach. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie współdziałania i koordynacji służb oraz inspekcji w czasie sytuacji kryzysowej.

Organizatorem przedsięwzięcia był Śląski Urząd Wojewódzki. Tematem ćwiczeń była akcja ratownicza oraz ewakuacja, prowadzone w związku z zadymieniem oraz pożarem składu pasażerskiego w tunelu kolejowym w Rydułtowach. Ich główny cel polegał na sprawdzeniu współdziałania i koordynacji służb oraz inspekcji w czasie sytuacji kryzysowej, sprawdzenie zasad powiadamiania i wymiany informacji o zagrożeniu pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w działaniach, jak również doskonalenie umiejętności organizacji działań ratowniczych i logistycznychw terenie.

Na miejscu akcję ratowniczo-gaśniczą prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Policjanci z Komisariatu Policji w Rydułtowach, Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz Oddziału Prewencji w Katowicach zabezpieczali miejsce zdarzenia. Część policjantów pomagała przy transpocie poszkodowanych do punktu, gdzie przekazywano ich Ratownictwu Medycznemu. Na miejscu pracowały też inne służby: policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, funkcjonariusze Komendy Regionalnej Służby Ochrony Kolei w Katowicach, Ochotnicza Straż Pożarna z Rydułtów, pracownicy PKP, Śląskich Kolei i inni. Ćwiczenia sztabowe zakończyły się przed 13:00.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności6 lipca 202510:27

Lampka solarna przyczyną pożaru w Bluszczowie

Lampka solarna przyczyną pożaru w Bluszczowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB.OSP Bluszczów
Reklama
Aktualności6 lipca 202514:33

Radlin. O krok od tragedii na Korfantego

Radlin. O krok od tragedii na Korfantego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.