Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 października 202112:49

Program Żeglugi 2030 i budowa portu tematami śniadania biznesowego na granicy

Program Żeglugi 2030 i budowa portu tematami śniadania biznesowego na granicy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Wczoraj (06.10) w Boguminie odbyło się spotkanie samorządów i organizacji biznesowych, które przed dwoma laty podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego południowo-zachodniej części województwa śląskiego oraz północnej części Kraju Morawskośląskiego.

Spotkanie było nie tylko okazją do podsumowania dwóch lat funkcjonowania memorandum, ale przede wszystkim do omówienia szans rozwojowych, wynikających z planów większego wykorzystania gospodarczego Odry.

W spotkaniu uczestniczył m.in. starosta wodzisławski Leszek Bizoń. W trakcie spotkania Gabriela Tomik z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowe przybliżyła uczestnikom główne założenia Krajowego Programu Żeglugi 2030. Z kolei Josef Tobola mówił o szansach rozwoju gospodarczego w związku z planami budowy portu nad Odrą. Przedstawiciele Śląskiego Porozumienia Gospodarczego Śląsk. Online, Ireneusz Burek oraz Krzysztof Dybiec omawiali natomiast temat współpracy transgranicznej pomiędzy podmiotami, będącymi stronami polsko-czeskiego memorandum gospodarczego. Wręczono też akty przystąpienia do porozumienia.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności6 lipca 202510:27

Lampka solarna przyczyną pożaru w Bluszczowie

Lampka solarna przyczyną pożaru w Bluszczowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB.OSP Bluszczów
Reklama
Aktualności4 lipca 202513:28

Wypadek na skrzyżowaniu Bema i Strzelców Bytomskich w Rydułtowach

Wypadek na skrzyżowaniu Bema i Strzelców Bytomskich w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło i fot: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności6 lipca 202514:33

Radlin. O krok od tragedii na Korfantego

Radlin. O krok od tragedii na Korfantego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 lipca 202511:30

Wodzisławianin zdobywa szczyty świata

Wodzisławianin zdobywa szczyty świata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. archiwum Mateusza Jarząbka
Reklama
Aktualności4 lipca 202511:22

Cztery nowoczesne autobusy wyjadą na ulice powiatu

Cztery nowoczesne autobusy wyjadą na ulice powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.