Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 stycznia 202210:00

Blisko 100 tys. wykroczeń, ponad dwustu nietrzeźwych - śląska grupa Speed podsumowała rok

Blisko 100 tys. wykroczeń, ponad dwustu nietrzeźwych - śląska grupa Speed podsumowała rok - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Śląska grupa Speed podsumowała kolejny rok swojej działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Policjanci tej specgrupy w minionym roku ujawnili blisko 93,5 tys. wykroczeń, zatrzymali 215 nietrzeźwych kierujących, 913 uprawnień do kierowania i 2897 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi nie zwalniają tempa i w tym roku także z całą stanowczością reagować będą na niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Grupa Speed w naszym województwie funkcjonuje od 19 lipca 2019. W jej skład obecnie wchodzi 48 policjantów, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa Speed zajmuje się także tymi, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być przyczyną tragicznych zdarzeń. Wykonywanie zadań służbowych policjantom tej specgrupy umożliwiają szybkie, nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

W minionym roku mundurowi grupy Speed skontrolowali 74995 pojazdów i ujawnili niemal 93,5 tysiąca wykroczeń. Do najczęstszych wykroczeń należało oczywiście przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ponad 61 tysięcy, w tym 876 o powyżej 50 km/h. Stróże prawa wystawili ponad 72 tysiące mandatów karnych, uniemożliwili dalszą jazdę 215 pijanym kierującym, zatrzymali 913 uprawnień do kierowania i 2897 dowodów rejestracyjnych.

Liczby te odzwierciedlają jak dużo pracy, każdego dnia, mają policjanci śląskiej grupy Speed. Mundurowi nie zwalniają jednak tempa i w tym roku także z całą stanowczością reagować będą na niezgodne z przepisami zachowania na drodze. Apelujemy zatem do kierujących o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. Przypominamy, że od 1 stycznia kary za najbardziej niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym są dużo większe niż w latach ubiegłych.

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności25 maja 202516:17

Czołówka na skrzyżowaniu Raciborskiej i Bogumińskiej w Gorzycach

Czołówka na skrzyżowaniu Raciborskiej i Bogumińskiej w Gorzycach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

AKTUALIZACJA. W sobotę, 24 maja, o godzinie 22:22 doszło do poważnego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Raciborskiej i Bogumińskiej w Gorzycach, w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowej szkoły. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie jedenaście osób.

red., fot. FB/KSRG OSP Gorzyce
Reklama
Aktualności26 maja 202510:26

Gorzyce. Szarża zakończona uderzeniem w krawężnik

Gorzyce. Szarża zakończona uderzeniem w krawężnik - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

Miniony weekend w Gorzycach upłynął pod znakiem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Po sobotnim zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Raciborskiej i Bogumińskiej, w niedzielę 25 maja doszło tam do kolejnego incydentu. Tym razem interweniowali zarówno strażacy, jak i patrol policji.

red., fot. Czytelnik, FB/KSRG OSP Gorzyce
Aktualności27 maja 202513:15

Zmarł Eugeniusz Chłapek, wieloletni radny Wodzisławia Śląskiego

Zmarł Eugeniusz Chłapek, wieloletni radny Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Miasto Wodzisław Śląski
Aktualności26 maja 202522:21

Wodzisław Śląski. W czerwcu rusza cykl wycieczek dla mieszkańców

Wodzisław Śląski. W czerwcu rusza cykl wycieczek dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. MOSiR Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202510:52

Bieg Pokoju zawitał do Gminy Godów [FOTO]

Bieg Pokoju zawitał do Gminy Godów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

25 maja do Gminy Godów zawitali uczestnicy międzynarodowego Biegu Pokoju - Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run. To wyjątkowy bieg, promujący ideę światowego pokoju.

UG Godów, fot. FB/InterAktywni
Reklama
Sport25 maja 202522:24

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarski weekend za nami. Nie brakowało wygranych faworytów, nieraz po zaciętych meczach. Były także niespodzianki, które pozbawiły niektóre ekipy ważnych punktów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja26 maja 202522:38

Powiatowy Festiwal Kultury 2025. Święto tradycji, talentów i zabawy za nami

Powiatowy Festiwal Kultury 2025. Święto tradycji, talentów i zabawy za nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W sobotę, 24 maja, serce Wodzisławia Śląskiego wypełniło się muzyką, kolorami i zapachem regionalnych specjałów. Powiatowy Festiwal Kultury 2025 przyciągnął tłumy mieszkańców i gości, stając się – jak co roku – wyjątkowym świętem lokalnej kultury, rzemiosła i integracji międzypokoleniowej.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności26 maja 202510:45

Rodzina w Centrum. Ruszył nabór do projektu

Rodzina w Centrum. Ruszył nabór do projektu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.