Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 lutego 202219:24

Dzieci na Ukrainie pilnie potrzebują pomocy. UNICEF Polska uruchomił zbiórkę

Dzieci na Ukrainie pilnie potrzebują pomocy. UNICEF Polska uruchomił zbiórkę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica:

Działania wojenne na Ukrainie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia 7,5 mln dzieci w tym kraju. UNICEF od ośmiu lat działa na terenie wschodniej Ukrainy. Obecne wsparcie obejmuje transport czystej wody oraz pomoc medyczną, higieniczną i edukacyjną dla poszkodowanej społeczności. Pomóc można przekazując darowiznę poprzez stronę unicef.pl/ukraina.

W ciągu ostatnich kilku dni potrzeby dzieci i rodzin dramatycznie wzrosły. Ataki w Kijowie wywołały panikę wśród ludności - przerażone rodziny przenoszą się wraz z dziećmi do metra i schronów. Ewakuacja rozpoczęła się w Doniecku i trwa w obwodzie ługańskim. Potrzeby są ogromne i cały czas rosną. Niezbędne są produkty higieniczne, ręczniki, koce, paliwo czy apteczki pierwszej pomocy.

Pracownicy UNICEF są obecni w pięciu lokalizacjach. Mobilne zespoły organizacji zapewniają wsparcie psychologiczne dzieciom, które ucierpiały na skutek traumy, lęku i niepewności. Zespoły te reagują m.in. na przypadki przemocy, nadużyć, rozdzielenia z rodziną czy wykorzystania seksualnego.

UNICEF apeluje do stron konfliktu o nieustanną ochronę wszystkich dzieci oraz umożliwienie organizacjom humanitarnym bezpiecznego i szybkiego dotarcia do potrzebujących dzieci, gdziekolwiek się znajdują. Organizacja wzywa wszystkie strony do powstrzymania się od niszczenia podstawowej infrastruktury, w tym wodociągów, placówek ochrony zdrowia i szkół. Otrzymujemy liczne doniesienia o poważnych niedoborach wody i szybko rosnącej liczbie próśb o pomoc psychologiczną.

W nadchodzących dniach będziemy współpracować z UNHCR i innymi agencjami ONZ nad planem działania dla krajów sąsiadujących. Aktywowaliśmy również tzw. Blue Dots, czyli punkty wsparcia dla dziecka i rodziny. Z tego mechanizmu korzystaliśmy już podczas kryzysu uchodźczego i migracyjnego w Europie w latach 2015-2016, zapewniając podstawową pomoc przemieszczającym się dzieciom i rodzinom. Liczymy na wspólne wysiłki całej rodziny ONZ, aby razem odpowiedzieć na tę sytuację, powiedziała Afshan Khan, Regionalna Dyrektor UNICEF ds. Europy i Azji Środkowej.

UNICEF apeluje o 66,4 mln dolarów, aby zapewnić dostęp do czystej wody, urządzeń sanitarnych, szczepień, opieki zdrowotnej, edukacji, wsparcia psychologicznego oraz finansowego dla 7,5 mln dzieci na Ukrainie.

Pomóc można wspierając zbiórkę funduszy uruchomioną przez UNICEF Polska na stronie: unicef.pl/ukraina

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 grudnia 202511:04

Ministerstwo Infrastruktury odpowiada na postulaty Wodzisławia Śląskiego dotyczące kolei

Ministerstwo Infrastruktury odpowiada na postulaty Wodzisławia Śląskiego dotyczące kolei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności18 grudnia 202515:34

Ogromne zainteresowanie Kolędowaniem z rodziną zastępczą w Wodzisławiu Śląskim

Ogromne zainteresowanie Kolędowaniem z rodziną zastępczą w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności18 grudnia 202511:36

Świąteczne warsztaty kulinarne na Wilchwach. Wspólne gotowanie w przedświątecznej atmosferze

Świąteczne warsztaty kulinarne na Wilchwach. Wspólne gotowanie w przedświątecznej atmosferze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności18 grudnia 202511:19

Trwa przebudowa bocznego odcinka ulicy Strażackiej

Trwa przebudowa bocznego odcinka ulicy Strażackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Reklama
Aktualności19 grudnia 202520:26

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności18 grudnia 202511:27

Ośrodek zdrowia w Rydułtowach przejdzie kompleksową termomodernizację

Ośrodek zdrowia w Rydułtowach przejdzie kompleksową termomodernizację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności19 grudnia 202511:18

Czasowe zamknięcie Placu Gladbeck

Czasowe zamknięcie Placu Gladbeck - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Sport19 grudnia 202512:06

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności19 grudnia 202511:13

Masz nadmiar jedzenia? Podziel się nim w Jadłodzielni

Masz nadmiar jedzenia? Podziel się nim w Jadłodzielni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności19 grudnia 202521:18

Mszana: 24 grudnia Urząd Gminy będzie nieczynny

Mszana: 24 grudnia Urząd Gminy będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Sport19 grudnia 202521:27

Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO]

Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.