Przetarg na zakup wyposażenia do pałacu Dietrichsteinów

Kompleksowa modernizacja pałacu Dietrichsteinów na Starym Mieście to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat w Wodzisławiu Śląskim. Niedługo ma rozpocząć się proces odbiorowy, dzięki czemu latem tego roku drzwi obiektu zostaną otwarte dla mieszkańców. Ruszył przetarg na zakup i dostawę wraz z montażem wyposażenia budynku. Termin składania ofert upływa 24 maja br. o godz. 7:30.
Przetarg
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: wykonanie, dostawę i montaż kuchni wraz z wyposażeniem oraz zabudowy pomieszczenia recepcyjnego, zakup i dostawę mebli biurowych i tapicerowanych, wykonanie, zakup i dostawę mebli stylizowanych.
Oferty można składać do 24 maja br. do godz. 7:30. Szczegółowe informacje nt. przetargu można znaleźć TUTAJ. https://wodzislaw-slaski.logintrade.net/zapytania_email,85449,b862a4437be115a16c139ffcc2fb75b1.html
Prace
W ramach projektu zostały przeprowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie i adaptacyjne obiektu. Działania te przyczyniły się do realizacji celu głównego projektu, jakim było zwiększenie atrakcyjności pałacu i znajdującego się w nim Muzeum, a poprzez to również do zwiększenia atrakcyjności Wodzisławia Śląskiego.
Przedmiotem inwestycji był remont konserwatorski pałacu w zakresie elewacji, przebudowy i rozbudowy dachu - rekonstrukcji dachu łamanego, adaptacji poddasza, budowy szybu windowego, klatek schodowych oraz adaptacji części pomieszczeń na nowe funkcje, takie jak np. sala koncertowa z zapleczem, wraz z przebudową schodów do pałacu oraz budową podjazdów dla niepełnosprawnych.
Główną ideą projektową było odtworzenie przypuszczalnego wyglądu pałacu Dietrichsteinów i nadanie mu bardziej reprezentacyjnej formy poprzez zastosowanie dachu mansardowego z lukarnami. Dach został odtworzony w oparciu o podobne do oryginalnych obiekty i motywy architektoniczne. Zastosowanie dachu mansardowego pozwoliło na pełniejsze wykorzystanie powierzchni poddasza. Projektanci zaplanowali dach mansardowy typu polskiego, z wysokim przełamaniem oraz przełamaniem dolnej połaci. W przełamaniu mansardy można zlokalizować otwory dla wylotów i wlotów systemów wentylacji i klimatyzacji. W dachu, w dolnej części, zaprojektowano lukarny z dachem pulpitowym jednospadowym, a w górnej części wole oka.
Przeznaczenie pomieszczeń
Parter pałacu w całości będzie kondygnacją muzealną. W tym miejscu zostaną wyeksponowane wystawy stałe, uwzględniające historię miasta i regionu. Piętro I, które w przeszłości było częścią administracyjną i udzielano tam ślubów, po modernizacji będzie służyło wodzisławianom w innym celu. Obiekt zyska sale reprezentacyjną i koncertową, w których realizowane będą spotkania oraz konferencje, a także koncerty na 100-150 osób oraz sale wystawiennicze z wystawami czasowymi poświęconymi historii Wodzisławia Śląskiego.
Na kolejnym piętrze znajdą się pomieszczenia administracyjne oraz Centrum Nauki i Techniki „SOWA”, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. „SOWA” to program, który ma na celu popularyzację i upowszechnianie nauki. To okazja do rozwijania wiedzy i wyobraźni poprzez odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem. W tym miejscu znajdzie się również współczesna sala audiowizualna, z zespołem toalet oraz klatką schodową z windą.
Ostatnie piętro będzie służyło pracownikom Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, jako sale warsztatowe. Znajdą się tam pracownie opracowania i konserwacji zbiorów, pomieszczenia magazynowe, archiwa i pomieszczenie porządkowe.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz