Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 czerwca 202220:45

Pamiętaj! Gdy idziemy na zakupy, zwierzaków w aucie nie zostawiamy

Pamiętaj! Gdy idziemy na zakupy, zwierzaków w aucie nie zostawiamy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Wielu z nam wiosenno-letni czas kojarzy się ze słoneczną pogodą i wypoczynkiem. W wakacyjną podróż często zabieramy swoich czworonożnych przyjaciół, lecz zapominamy, jak niebezpieczne jest zostawianie ich w aucie. Przypominamy, że samochód nagrzewa się bardzo szybko i stanowi śmiertelne zagrożenie dla naszych pupili!

W ramach kampanii „Naturalnie, że chronimy" w trosce o czworonożnych pupili, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z partnerami opracowali plakat profilaktyczny, który ma zwrócić uwagę na to, że wnętrze samochodu jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt i nie należy ich w nich zamykać nawet na chwilę.

Zbliża się okres letni. Upalne dni są trudne do zniesienia dla ludzi, a co dopiero dla zwierząt. Zamknięte auto nagrzewa się błyskawicznie. Szyby przepuszczające promieniowanie słoneczne, nie tylko to widzialne, ale i podczerwone, które odpowiada za wzrost temperatury są dodatkowym izolatorem, przez co ciepło zostaje w aucie. Nawet samochód, który stoi w cieniu, zmienia się bardzo szybko w piekarnik. Już kilka minut przebywania w takich warunkach może doprowadzić do przegrzania organizmu i śmierci, bez względu na to, czy w aucie znajduje się pies, kot, dorosły człowiek, czy dziecko. Sytuacji nie uratuje pozostawienie uchylonego okna – chłodzi ono wnętrze samochodu tylko w niewielkim stopniu. Wydawać by się mogło, że nic złego się nie stanie, jeśli zostawimy psa tylko na chwilkę, by zrobić szybkie zakupy, czy załatwić jakąś sprawę. Nic bardziej mylnego! W zamkniętym aucie temperatura rośnie błyskawicznie.

Nie doprowadzajmy do takich sytuacji. Przez brak naszej rozwagi może dojść do tragedii.

Reagujmy! Widząc pozostawione w rozgrzanym samochodzie dziecko lub zwierzę natychmiast skontaktujmy się ze służbami ratunkowymi, wybierając numer alarmowy 112. Pamiętajmy też, że w przypadku, gdy widzimy, że ich życie jest zagrożone, możemy wybić szybę, nie czekając na pomoc służb. Nie będziemy wówczas pociągnięci do odpowiedzialności za zniszczone mienie.

Więcej o kampanii "Naturalnie, że chronimy" można przeczytać TUTAJ

aaa.[8]

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202521:17

Finisz na Drodze Regionalnej

Finisz na Drodze Regionalnej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
rybnik.eu / Fot. A. Nosiadek
Reklama
Aktualności21 maja 202511:31

Fundusze UE dla firm. Dowiedz się, jak skorzystać w 2025 roku

Fundusze UE dla firm. Dowiedz się, jak skorzystać w 2025 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 maja 202511:05

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202515:57

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Kultura i Edukacja23 maja 202520:55

Gmina Godów. Do szkół trafią pracownie AI

Gmina Godów. Do szkół trafią pracownie AI - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., for. pexels.com/Yusuf Timur Çelik
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.