Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 czerwca 202212:05

Umowa na budowę drogi w Gołkowicach podpisana

Umowa na budowę drogi w Gołkowicach podpisana - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

6 czerwca w Urzędzie Gminy w Godowie została podpisana umowa pomiędzy Gminą Godów a firmą INŻBUD TT Sp. z o.o. z Rybnika na „Budowę drogi do terenów inwestycyjnych w Gołkowicach”. Wartość umowy opiewa na 2 689 520 zł.

Powstanie nowa droga do terenów inwestycyjnych

Z ramienia Gminy Godów umowę podpisał wójt gminy Mariusz Adamczyk. Inżbud TT reprezentował prezes Tomasz Trepka. Firma została wybrana w postępowaniu przetargowym. Umowa zakłada budowę drogi o długości 600 m stanowiącej dojazd do terenów zabudowy produkcyjno-usługowej. Nowa droga zostanie włączona do drogi powiatowej nr 5037S ul. 1 Maja w Gołkowicach, tuż przy granicy z Jastrzębiem-Zdrojem. Wykonawca na realizację inwestycji ma 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Dofinansowanie z Polskiego Ładu

W ramach zadania planowana jest budowa drogi o nawierzchni asfaltowej o szerokości 6m, w końcowym odcinku zwężona do 3,5 m (ze względu na istniejące ograniczenia terenowe). Zakres obejmuje budowę drogi (jezdni, chodnika, pobocza), zjazdów indywidualnych, kanalizacji deszczowej, profilowanie rowów, przebudowę przepustu, a także budowę sieci oświetlenia ulicznego. Aktualnie do terenów inwestycyjnych o powierzchni 10 ha prowadzi droga gruntowa.

- Nowa droga uzbroi tereny przeznaczone pod zabudowę produkcyjno-usługową o powierzchni 10 ha. Dzięki realizacji inwestycji zwiększone zostaną szanse na pozyskanie inwestorów - podkreśla Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów.

Na budowę drogi Gmina Godów pozyskała z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych promesę do kwoty 2 850 000 zł.

Autor: UG Godów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności13 grudnia 202520:27

Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO]

Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin
Reklama
Aktualności13 grudnia 202519:26

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności13 grudnia 202519:18

XVIII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Co w porządku obrad?

XVIII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego. Co w porządku obrad? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.