Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 sierpnia 202210:22

Bezpieczny piątek z policją, Sokistami i ambasadorami

Bezpieczny piątek z policją, Sokistami i ambasadorami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Policjanci z ruchu drogowego, wspólnie z przedstawicielami PKP PLK, przeprowadzili działania profilaktyczne „Bezpieczny piątek” w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko!”. Akcja odbyła się na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Kopernika w Wodzisławiu Śląskim. Celem działań była przede wszystkim edukacja uczestników ruchu drogowego.

Na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Kopernika w Wodzisławiu Śląskim odbyły się działania profilaktyczne pn. „Bezpieczny piątek”, w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!". Organizatorem akcji były PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wspólnie z policjantami z wodzisławskiej drogówki oraz policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei i ambasadorkami bezpieczeństwa, apelowali oni do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych. Piesi, kierujący jednośladami oraz pojazdami mechanicznymi, podczas oczekiwania na przejazd pociągu, otrzymywali upominki z gadżetami i ulotkami dedykowanymi kampanii.

Niestety, wiele osób wciąż sądzi, że czerwone światło przed przejazdem kolejowo-drogowym jest tylko ostrzeżeniem, a nie kategorycznym zakazem wjazdu na tory. „Bezpieczny Przejazd” to kampania profilaktyczna, która odbywa się cyklicznie na terenie całej Polski, a jej głównym celem jest edukowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Aktualnie mamy półmetek wakacji letnich. Wiele osób dopiero wyruszy w drogę na upragnione wakacje. Poruszając się po „obcych” drogach, musimy zwrócić szczególną uwagę na przejazdy kolejowo-drogowe. Wjechać na przejazd możemy jedynie wówczas, kiedy mamy możliwość jego płynnego opuszczenia. Każdy przejazd kolejowo-drogowy wymaga od kierowców dużej samodyscypliny.

Razem zadbajmy o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych!

Pamiętajmy!

- Pociąg zawsze ma pierwszeństwo!
- Przed każdym przejazdem kolejowym zachowaj szczególną ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dodatkowych zabezpieczeń.
- Przed wjazdem na tory upewnij się, że nie zbliża się pociąg.
- Nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz wciąż miga czerwone światło.

Jeśli Twój samochód zostanie unieruchomiony na przejeździe:

- Gdy widzisz pociąg, musisz ratować życie, uciekaj w bezpieczne miejsce.
- Jeśli jest na to czas, znajdź „Żółtą naklejkę PLK”, która znajduje się na napędzie rogatek oraz na krzyżu św. Andrzeja od strony torów. Na naklejce znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowego.
- Zadzwoń na numer alarmowy 112 i podaj numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 powiadomi o sytuacji ekspozyturę PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która wyda polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów w obrębie właściwego przejazdu.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 kwietnia 202623:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele emocji dostarczyli kibicom piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Sport13 kwietnia 202612:23

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO]

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

Emocje, bramki oraz doping przez cały mecz - takimi atrybutami można opisać niedzielne (12.04.) spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Górnik Radlin.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202610:43

Stadion Aleja szykuje się na sezon. Zmiany, które zauważą wszyscy kibice

Stadion Aleja szykuje się na sezon. Zmiany, które zauważą wszyscy kibice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Styl życia13 kwietnia 202610:51

Mammobusy w powiecie wodzisławskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zrobić bezpłatne badanie

Mammobusy w powiecie wodzisławskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zrobić bezpłatne badanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202611:22

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Pszów Od Nowa - Pszowski Komitet Referendalny
Aktualności13 kwietnia 202613:21

Kolizja na skrzyżowaniu w Pszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Kolizja na skrzyżowaniu w Pszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red, źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja13 kwietnia 202610:56

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO]

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W dniach 10 i 11 kwietnia 2026 roku Wodzisław Śląski po raz trzeci stał się jednym z najważniejszych punktów na edukacyjnej mapie Polski. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiej konferencji WNET – „Zacznijmy od edukacji!”, która przyciągnęła nauczycieli, dyrektorów szkół oraz ekspertów z całego kraju.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202613:47

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności13 kwietnia 202614:49

Empatia i profesjonalizm w służbie. Doceniono pracę pszowskich policjantów

Empatia i profesjonalizm w służbie. Doceniono pracę pszowskich policjantów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.