Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 sierpnia 202204:52

Nowy wodny plac zabaw na Śląsku [FOTO]

Nowy wodny plac zabaw na Śląsku [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw. Nowa atrakcja ma swoją lokalizację w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej.

- Wybudowany za kwotę blisko 1,5 mln zł wodny plac zabaw to kolejna inwestycja w Parku Śląskim realizowana przy wsparciu flagowego programu JESSICA. Jest to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Czas jest idealny, mamy bowiem środek wakacji. Jedyne życzenie, to pogoda. Oby letnia aura utrzymała się jak najdłużej. To nie koniec planowanych atrakcji w Parku Śląskim. Jeszcze w tym roku w Zielonych Płucach Śląska uruchomione zostanie miasteczko ruchu drogowego – przypomina marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Nowa przestrzeń jest świetnym uzupełnieniem oferty Parku Śląskiego. Łatwo tutaj trafić. Na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka kierujemy się w lewo, mijamy altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw, tuż za nim powstała wodna bawialnia. W niecce przygotowano sporo atrakcji m.in. tryskające fontanny, gejzery. Całość ozdobiono w bajkowym klimacie. Teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Do dyspozycji są toalety, również przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie. W strefie relaksu zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe, stąd dzieciaków mogą doglądać dorośli. Park wodny jest czynny od wtorku do niedzieli od godz. 10 do 19 z wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą. Już teraz zapraszamy całe rodziny na zabawę w naszym nowym parku wodnym.

Inwestycja powstała w ramach unijnego programu JESSICA. Zrealizowała ją w formule „Projektuj i Buduj”, spółka GIJO KAPSA. Umowa opiewała na 1 450 000 zł.

Autor: UMWS fot. Andrzej Grygiel, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202513:28

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO]

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Od wczesnych godzin porannych Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi obserwację poziomu wód w rowach melioracyjnych oraz w lokalnych potokach. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w regionie, spowodowały znaczny wzrost stanu wód, co stwarza ryzyko podtopień w newralgicznych miejscach.

opr. red., fot. FB/GMna Mszana
Reklama
Sport14 września 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności14 września 202513:47

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Aktualności15 września 202510:26

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO]

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 13 września, Wodzisław Śląski tętnił życiem dzięki DzieJesie(ń) Festiwal. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców miasta i okolic w przestrzeni plenerowej, oferując bogaty program warsztatów, spotkań, pokazów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

red., fot. Agnieszka Trzeciok, Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 września 202521:25

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 kontynuuje akcję Czysta Leśnica i apeluje do prezydenta

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 kontynuuje akcję Czysta Leśnica i apeluje do prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Stowarzyszenie Wodzisław 2.0
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.