Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 września 202210:21

IX Wodzisławska Noc Teatrów za nami [FOTO]

IX Wodzisławska Noc Teatrów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Za nami święto teatru, w trakcie którego zaprezentowały się teatry amatorskie i zawodowe o różnych formach ekspresji scenicznej. W sobotę, 10 września odbyła się IX Wodzisławska Noc Teatrów, która po raz kolejny zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych wcześniej zaplanowane spektakle, które miały odbyć się w plenerze na wodzisławskiej starówce, rozegrały się pod dachem miejskich placówek.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 16:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim rapowaniem "Ballad i romansów" Mickiewicza z Mateuszem "Skajsdelimit" Wilkoniem oraz uczestnikami warsztatów. Mężczyzna jest raperem, freestylowcem, animatorem kultury, konferansjerem i instruktorem w centrum kultury. Od 2000 roku nagrał kilka płyt i zagrał niemal 200 koncertów w całej Polsce. Wspólny występ okazał się sukcesem i spodobał się publiczności.

Kolejny spektakl pt. "Echo" udało się rozegrać w plenerze, na wodzisławskim Rynku. Teatr Migro jest zawodowo związany z Teatrem KTO. Sceną grupy są ulice, place, skwery małych miasteczek i dużych miast. W Wodzisławiu Śląskim pokazali spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, który jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Przedstawienie opowiadało o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają oraz odwoływał się do wspomnień, ale również pamięci przyszłych pokoleń. Była to opowieść o przeszłości, a także zaproszenie do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią one w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

Trzeci z zaplanowanych spektakli odbył się w wyjątkowym miejscu w Wodzisławiu Śląskim. Mury Pałacu Dietrichsteinów stały się sceną dla teatru Classic Ballanga, który wystawił "Nadobnisie i koczkodany" St. I. Witkiewicza. W dobie rosnących jak grzyby po deszczu guru wszelkiej maści i proweniencji, influencerów i charyzmatycznych pseudonaukowców wodzisławski teatr zaprosił widzów do zabawy.

Na zakończenie IX Wodzisławskiej Nocy Teatrów Aneta Todorczuk zaprezentowała wodzisławianom monodram "Matka Polka Terrorystka". Spektakl był prawdziwą mieszanką wybuchową. Komizm sytuacyjny przeplatał się z mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji. Wzruszające chwile szczerości kontrastują z błyskotliwymi, pełnymi humoru monologami. Absurdy otaczającej nas rzeczywistości zostały zdemaskowane, a nieoczekiwanym zmianom przestrzeni towarzyszyła oryginalna playlista. Tak zakończyło się to oryginalne wydarzenie w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności6 listopada 202510:42

Sandra Pniak spędziła dzień z rodziną zastępczą

Sandra Pniak spędziła dzień z rodziną zastępczą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności6 listopada 202514:01

Rehabilitacja 25+. Realna pomoc młodym osobom z niepełnosprawnościami

Rehabilitacja 25+. Realna pomoc młodym osobom z niepełnosprawnościami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności6 listopada 202513:13

Prace przy stacji transformatorowej przy ul. 26 Marca

Prace przy stacji transformatorowej przy ul. 26 Marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/Tauron Dystrybucja
Aktualności7 listopada 202517:14

Wodzisławska policja szuka właściciela jednośladu

Wodzisławska policja szuka właściciela jednośladu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności6 listopada 202513:01

Powiat Wodzisławski włącza się w kampanię Dzieciństwo bez przemocy

Powiat Wodzisławski włącza się w kampanię Dzieciństwo bez przemocy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport7 listopada 202512:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności8 listopada 202500:10

Wodzisławska w Turzy już przejezdna

Wodzisławska w Turzy już przejezdna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.