Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 września 202211:36

Na konwencie starostów o szpitalach i drogach

Na konwencie starostów o szpitalach i drogach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W dniach 21-22 września w Nakle Śląskim w powiecie tarnogórskim odbyło się posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Śląskiego, któremu przewodniczy Andrzej Płonka, starosta bielski, a zarazem przewodniczący Związku Powiatów Polskich. W konwencie uczestniczył starosta Leszek Bizoń.

Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania Starostów były problemy i zadania stojące przed powiatami związane z funkcjonowaniem lokalnej służby zdrowia. Mowa była też o inwestycjach drogowych. Aktualne przepisy i zagadnienia Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg omówiła dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Śląskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Dorota Wójtowicz.

Podczas Konwentu śląscy starostowie spotkali się ze Zbigniewem Pawlakiem – Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, który przybliżył im procedurę i długą drogę do uzyskania wpisu na światową listę dziedzictwa UNESCO (na liście od 2017 r. funkcjonuje tarnogórska kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku). Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Po wykładzie, goście mieli okazję zwiedzić ten wyjątkowy obiekt, jakim jest Zabytkowa Kopalnia Srebra.

Konwent zakończył się dyskusją na temat bieżących spraw związanych z realizacją zadań publicznych przez powiaty.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.