Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 października 202219:51

Piętnastolecie Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Piętnastolecie Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku 17 października 2022 świętował 15-lecie swojej działalności.

Z tej okazji w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się koncert, na którym wystąpiła Naira Ayvazyn, sopranistka, artystka o armeńskich korzeniach, która swą karierę rozpoczęła w wieku 9 lat na scenie Erevańskiej Opery Narodowej. Artystce towarzyszył Marcin Tomasz Kotarba, tenor/baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Pedagogicznej tamże.

Artyści zaśpiewali głównie znane i lubiane arie operetkowe: „W rytm walczyka”, „Czardasz Sylwi”, „Choć na świecie”, „Varażdin”, „Przetańczyć całą noc”, „Brunetki, blondynki…”, „Funiculi, funicula”, „Usta milczą”, „Libiamo” oraz pieśń napolitańską „O sole mio” i piosenkę „My way”.

Nie zabrakło również odczytania i wręczenia podziękowań dla:

- Andrzeja Płaczka – za społeczny wkład pracy, który przyczynił się do rozmiłowania w muzyce i teatrze naszych słuchaczy;
- Elżbiety Wietechy - za kontynuację muzycznej i teatralnej misji naszego Uniwersytetu, organizację koncertów, spotkań przy muzyce, wyjazdów na spektakle teatralne;
- Mieczysława Kiecy, Prezydenta Wodzisławia Śl. (którego reprezentowała Izabela Kalinowska, I Zastępca Prezydenta) – za wieloletnie sprawowanie mecenatu nad działalnością kulturalną WUTW.

W imieniu prezes Donaty Malińskiej, zarządu oraz słuchaczy WUTW podziękowania złożyły: Krystyna Błachut, Edyta Mężyk i Donata Malińska. Następnie na tle prezentacji na temat działalności Klubu Miłośników Muzyki i Teatru WUTW Andrzej Płaczek i Elżbieta Wietecha przedstawili historię koncertów i spotkań muzycznych, które organizowane były przy wsparciu włodarzy miasta dla słuchaczy naszego stowarzyszenia i mieszkańców Wodzisławia Śl.

Na zakończenie prowadząca spotkanie, Bożena Kowalczyk, podziękowała współorganizatorom i sponsorom:

Mieczysławowi Kiecy - Prezydentowi Miasta
Katarzynie Rokowskiej - Szyroki - Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury
Marianowi Salamon -Piekarnia Radlin
Tomaszowi Szczotokowi- Prezesowi Zarządu „SPOŁEM”
Dariuszowi Kądziela -Piekarnia DIK-Rybnik
Andrzejowi Pałce –Dyrektorowi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu
Edycie Mężyk – słuchaczce WUTW
Danucie Żelechowskiej – słuchaczce WUTW i w imieniu Zarządu zaprosiła gości do sali kawowej na poczęstunek, przygotowany przez członkinie Klubu Miłośników Muzyki i Teatru oraz liderkę Klubu Wolontariuszy a dotowany z finansów WUTW.

Koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Wodzisław Śl.

Autor: red., fot. Bronisława Krafczyk, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 maja 202510:23

Niebezpieczny rajd 46-latka z Pszowa. Zatrzymany po serii kolizji i ucieczce pieszo

Niebezpieczny rajd 46-latka z Pszowa. Zatrzymany po serii kolizji i ucieczce pieszo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W niedzielę 4 maja około godziny 14:15 doszło do niebezpiecznych incydentów drogowych, których sprawcą był 46-letni mieszkaniec Pszowa. Mężczyzna, poruszający się busem marki Volkswagen Transporter, doprowadził do serii kolizji na terenie Wodzisławia Śląskiego, Radlina i Rybnika. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

red., fot. FB/Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik
Reklama
Aktualności5 maja 202510:49

Święto pełne dumy, wzruszeń i pamięci. Obchody 3 Maja w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO]

Święto pełne dumy, wzruszeń i pamięci. Obchody 3 Maja w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Tegoroczne miejskie obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Wodzisławiu Śląskim miały podniosły, uroczysty charakter i zgromadziły wielu mieszkańców miasta oraz przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, organizacji społecznych i szkół. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżywania ważnej rocznicy w duchu patriotyzmu, jedności i refleksji nad znaczeniem wolności i odpowiedzialności za los wspólnoty narodowej.

red., fot. Dorota Piecha/UM
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202511:09

Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego już 17 maja w Wodzisławiu Śląskim

Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego już 17 maja w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności5 maja 202511:58

Msza, przemarsz, bieg ekologiczny. 3 Maja w Radlinie [FOTO]

Msza, przemarsz, bieg ekologiczny. 3 Maja w Radlinie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

W sobotę 3 maja w Radlinie odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz, instytucji i organizacji lokalnych wspólnie oddali hołd twórcom pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uroczystości miały charakter zarówno patriotyczny, jak i sportowy.

red., fot. FB/Miasto Radlin (R. Śmietana)
Sport4 maja 202523:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Majówka na boiskach w regionie obfitowała w wiele ciekawych piłkarskich pojedynków. Grały ekipy od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 maja 202510:21

Prezydent Mieczysław Kieca spotka się z mieszkańcami Trzech Wzgórz

Prezydent Mieczysław Kieca spotka się z mieszkańcami Trzech Wzgórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Aktualności6 maja 202510:53

Trwają prace na ul. PCK w Wodzisławiu Śląskim

Trwają prace na ul. PCK w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Aktualności6 maja 202512:24

Rusza projekt e-KOmpetencje dla kobiet po 30. roku życia

 Rusza projekt e-KOmpetencje dla kobiet po 30. roku życia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.