Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 listopada 202210:00

Miraż z WCK z dwukrotnym tytułem Wicemistrza Świata

Miraż z WCK z dwukrotnym tytułem Wicemistrza Świata - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Przez ostatnich kilka dni zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury startował podczas Mistrzostw Świata IDO w show dance w Zielonej Górze. Tancerze oraz ich trenerzy po raz kolejny pokazali najwyższy poziom swoich umiejętności stając na podium trzykrotnie.

Największy sukces odnieśli: tancerka Wiktoria Erban zdobywając srebrny i brązowy medal w konkurencjach solowych oraz duet Zuzanna Wójtowicz oraz Maciej Cesarz zajmując 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata.

Zespół taneczny Miraż w zawodach wystawił 9 choreografii, w tym 3 solowe występy improwizowane, 2 solówki w stylu show, 1 duet oraz 3 pokazy formacyjne „Wyżej i wyżej”, „Czas”, oraz „Pierwsza miłość”. Choreografie do pokazów przygotowały Izabela Rosmus, Martyna Musilik, Lenka Krčovà, Antonina Nowak, Julia Wolny, Zuzanna Wójtowicz, Maciej Cesarz.

– Konkurencja podczas tego typu zawodów jest zawsze ogromna. Tutaj tańczy cały świat, najlepsi tancerze z zespołów zrzeszonych z International Dance Organization. Sama obecność w takim konkursie jest wspaniałą nauką i doświadczeniem, a powrót z medalem powodem do dumy i satysfakcji. Kiedy ponad 30 lat zakładaliśmy ze śp. Ryszardem Kozłowskim zespół Miraż, nawet nie marzyliśmy, że uda nam się stworzyć zespół mistrzowski. Dziś mogę z satysfakcją powiedzieć, że się udało. Każdy sukces to oczywiście zasługa talentu tancerzy i ich pracowitości, ale należy pamiętać, że cała grupa ludzi pracuje na zwycięstwo każdego, jednego tancerza, od choreografów, przez trenerów, po organizatorów wyjazdów, krawcowe, scenografów, na rodzicach kończąc itp. - podkreśla Lenka Krčovà główny instruktor Mirażu.

Jak wspomniano na wstępie największy sukces podczas mistrzostw w Zielonej Górze odniosła Wiktoria Erban stając na podium dwukrotnie zdobywając tytuł Wicemistrzyni Świata w improwizacji tanecznej w kategorii juniorskiej oraz tytuł II Wicemistrzyni Świata w tańcu show za choreografię „Być optymistką” (chor. I. Rosmus). Kolejnymi medalistami zostali Zuzanna Wójtowicz (obecna Mistrzyni Polski i Europy w balecie kat. junior) oraz Maciej Cesarz. Zdobyli tytuł Wicemistrza Świata za duet „Femme fatale” (chor. L. Krčovà, M. Cesarz, Z. Wójtowicz). Pozostałe występy zostały nagrodzone następująco: Ofelia Sobik – 5 miejsce za solo improwizację, formacja show dance „Pierwsza miłość” kat. senior – 7 miejsce, formacja show dance junior „Wyżej i wyżej” - 10 miejsce, Mateusz Lenczyk - 12 miejsce za solo kat. junior improwizację, Antonina Nowak – solo show dance kat. senior - 15 miejsce, formacja show dance junior „Czas” - 15 miejsce.

– Serdecznie gratuluję Mirażowi kolejnych wspaniałych sukcesów. Życzę im dalszej motywacji do rozwoju i sięgania po kolejne trofea. Każdy występ zespołu jest imponujący. Cieszę się, że grupa trenuje w Wodzisławskim Centrum Kultury – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Przed zespołem Miraż w tym roku kalendarzowym jeszcze dwa wydarzenia, Mistrzostwa Świata IDO w modern i jazz dance na Słowenii oraz Mikołajkowy Koncert Mirażu w WCK. O każdym sukcesie i planach zespołu przeczytać można na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl oraz w mediach społecznościowych WCK, Mirażu oraz Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.