Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 listopada 202212:09

Dwa potrącenia w ciągu trzech godzin. 75-latka sprawczynią jednego z nich

Dwa potrącenia w ciągu trzech godzin. 75-latka sprawczynią jednego z nich - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Wczoraj (22.11) na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do dwóch poważnych zdarzeń na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Tylko wczoraj na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do dwóch poważnych zdarzeń na oznakowanych przejściach dla pieszych. Do pierwszego doszło około godziny 15.20 w Radlinie na ulicy Rymera. Policjanci na miejscu wstępie ustalili, iż kierująca fiatem potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 14-letnią dziewczynę. Nastolatka z podejrzeniem urazu barku i kręgosłupa została zabrana przez ratownictwo medyczne do szpitala. 75-letnia kierująca fiatem była trzeźwa, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Około godziny 18.20 na ulicy 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Mundurowi na miejscu ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Kierujący seatem 43-latek nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście dla pieszych 80-letniemu mężczyźnie. Poszkodowany senior z podejrzeniem złamania kostki prawej nogi został hospitalizowany. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu seatem policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Dokładny przebieg i okoliczności tych zdarzeń wyjaśnią policyjne dochodzenia.

- Wodzisławscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Przed każdym przejściem dla pieszych należy zwolnić, szczególnie w warunkach słabej widoczności. Apelujemy również o odpowiedzialne zachowanie do pieszych uczestników dróg. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, bądźmy widoczni! - czytamy w komunikacie.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.