Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 grudnia 202210:25

Śląska Straż Graniczna zlikwidowała fabrykę metamfetaminy na pograniczu polsko-czeskim

Śląska Straż Graniczna zlikwidowała fabrykę metamfetaminy na pograniczu polsko-czeskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W trakcie przeszukania pomieszczeń, zajmowanych przez chemika grupy przestępczej, ujawniono i zabezpieczono laboratorium wraz z kompletną linią produkcyjną do wytwarzania metamfetaminy tzw. „metodą czeską”.

W wyniku trwającego od stycznia 2021 roku śledztwa funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu zlikwidowali na pograniczu polsko-czeskim fabrykę metamfetaminy. Zatrzymano w tej sprawie dziewięć osób.

W listopadzie br. do Sądu Okręgowego w Opolu został skierowany akt oskarżenia przeciwko dziewięciu podejrzanym o produkcję i dystrybucję na terenie województwa opolskiego i śląskiego metamfetaminy oraz marihuany, a także nielegalne posiadanie amunicji. Śledztwo prowadzili funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.

W trakcie przeszukania pomieszczeń, zajmowanych przez chemika grupy przestępczej, ujawniono i zabezpieczono laboratorium wraz z kompletną linią produkcyjną do wytwarzania metamfetaminy tzw. „metodą czeską” oraz ponad kilogram marihuany, metamfetaminę i amfetaminę. Znaleziono również fałszywe dokumenty oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas przeszukania zabezpieczono również amunicję do broni palnej oraz broń białą. Wobec lidera grupy „chemika” zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji, zakazu opuszczania kraju i zatrzymanie posiadanych przez nich dokumentów paszportowych. Ponadto w trakcie realizacji procesowych dokonano zabezpieczeń na mieniu członków grupy na poczet przyszłych kar i roszczeń. Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Autor: ŚOSG Racibórz, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.