Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 marca 202306:18

Ponad siedem litrów życiodajnego płynu zebrano w Syryni

Ponad siedem litrów życiodajnego płynu zebrano w Syryni - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Lubomia:

Akcja poboru krwi odbyła się Wiejskim Domu Kultury w Syryni w minioną niedzielę, 12 marca. Została ona zorganizowana przez OSP Syrynia oraz RCKiK w Raciborzu.

Swym życiodajnym płynem zechciały podzielić się łącznie 22 osoby. Dzięki temu udało się zebrać ponad siedem litrów krwi. Tego typu zbiórki organizowane są przez strażaków-ochotników z Syryni oraz RCKiK w Raciborzu już od kilku lat. Odbywają się cyklicznie i cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców sołectwa i całej gminy, który do tej pory nie mieli okazji skorzystania z lokalnych punktów poboru krwi. Wśród chętnych do podzielenia się krwią nie brakuje zwykle także osób spoza gminy.

- Krew potrzebna jest ciągle, dlatego już teraz zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w połowie maja. Wszystkie szczegóły dotyczące najbliższej zbiórki, jak i kolejnych znajdą się na naszym profilu społecznościowym na FB - informują strażacy-ochotnicy z Syryni.

Autor: red., fot. FB/OSP Syrynia, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.