Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 marca 202310:06

Ogrom strat w pożarze poddasza w Radlinie

Ogrom strat w pożarze poddasza w Radlinie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Zastępy strażaków zawodowych oraz ochotników interweniowały wczoraj, 14 marca, przy ulicy Kasztanowej w Radlinie, gdzie miał miejsce pożar poddasza w jednym z budynków jednorodzinnych.

Informacja o pożarze poddasza wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 20.31. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano znaczne siły i środki - sześć zastępów PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że lokatorzy opuścili bezpiecznie budynek. Podczas działań dwie osoby zaczęły się jednak uskarżać na pogorszenie samopoczucia. Ich dolegliwości nie miały jednak związku z pożarem. Związane były z przeżytym stresem. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, którzy przetransportował dwie osoby do szpitala.

Strażackie działania w związku z pożarem polegały na: odcięciu energii elektrycznej do budynku, ugaszeniu pożaru, wybiciu okna dachowego celem wentylacji pomieszczeń, oddymieniu pomieszczeń oraz kontroli atmosfery przy pomocy detektora wielogazowego. Sprawdzono także konstrukcję dachu przy pomocy kamery termowizyjnej.

Straty materialne, na które złożyły się: spalona część konstrukcji dachu oraz spalona izolacja dachu oszacowano na kwotę 50 tys. złotych. Działania trwały do godziny 1.24, kiedy to miejsce zdarzenia opuścił ostatni zastęp OSP, który dozorował teren działań. Pożar mógł być spowodowanym wadliwym działaniem instalacji elektrycznej.

Nie była to jednak jedyna interwencja wodzisławskich strażaków podczas minionej służby. Wcześniej odnotowali dwa otwarcia mieszkań oraz zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie.

Autor: red., fot. FB/OSP Biertułtowy Radlin, OSP Głożyny, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Reklama
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.