Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 marca 202310:52

Wodzisławscy mundurowi doskonalili swe umiejętności strzeleckie

Wodzisławscy mundurowi doskonalili swe umiejętności strzeleckie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Policjanci wodzisławskiego garnizonu systematycznie doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Treningi prowadzone są pod czujnym okiem policyjnego instruktora, obejmują zarówno doskonalenie wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Tym razem trening dotyczył strzelania dynamicznego, podczas którego mundurowi musieli wykazać się zarówno szybkością, jak i celnością.

Umiejętności sprawnego posługiwania się bronią jest dla każdego policjanta ważnym elementem szkolenia. Każdy policjant ma świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, podczas której będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się nią. Doskonalenie tych umiejętności jest obowiązkiem każdego policjanta. Mundurowi regularnie uczestniczą w treningach strzeleckich, podczas których oprócz doskonalenia umiejętności strzelania, utrwalają wiedzę teoretyczną. Trening strzelecki obejmuje różne scenariusze, które mogą mieć miejsce podczas pełnienia służby. Wykorzystuje się do tego różne jednostki broni będące na wyposażeniu Policji. Podczas treningu stróże prawa muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością. Systematyczne treningi niewątpliwie wpływają na wysoki poziom wyszkolenia policjantów.

Trening przeprowadzony kilka dni temu na strzelnicy w Pszowie obejmował strzelanie dynamiczne z broni służbowej krótkiej. Policjanci musieli wykazać się szybkością reakcji oraz oczywiście celnością. Szkolenie odbyło się pod czujnym okiem policyjnego instruktora.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.