Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 maja 202312:25

Dzień otwarty w wodzisławskiej komendzie policji

Dzień otwarty w wodzisławskiej komendzie policji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim zorganizowano tzw. "dzień otwarty". Jednostkę odwiedzili uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach. Młodzież miała okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda policyjna służba.

W czwartek, 27 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, w związku z organizacją tzw. "dnia otwartego" gościliśmy uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach. Nasi goście mieli możliwość poznania jednostki i jej struktury. Mieli okazję zobaczyć centrum dowodzenia, czyli dyżurkę, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, nową siłownię, a następnie pomieszczenia, w których pracuje technik kryminalistyki. Technik opowiedział o tym, jakie zadania należą do jego obowiązków służbowych oraz o tym, jaki wykorzystuje do swojej pracy sprzęt.

Uczniowie poznali elementy procesu rekrutacji do służby w Policji, wielu z nich deklarowało chęć wstąpienia po ukończeniu szkoły do naszych szeregów. Zobaczyli również różne jednostki broni, mieli przy tym okazję porównania broni z tą, na której trenują w swojej szkole, podczas zajęć na strzelnicy multimedialnej.

Ponadto rozmawiali z policjantem drogówki, który opowiedział im o służbie na drodze oraz zaprezentował wykorzystywany sprzęt. Uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się policyjnym motocyklom oraz radiowozom. Dzień dla klas mundurowych był intensywny, ale z pewnością bardzo ciekawy. Zadbali o to Naczelnik Wydziału Prewencji wraz z policjantami z tego wydziału, profilaktykiem i instruktorem strzelań policyjnych. Do grupy zwiedzających wodzisławską komednę dołączyły studentki, które aktualnie w jednostce odbywają studenckie praktyki.

"Dzień otwarty" został zorganizowany w celu promocji zawodu policjanta. Jesteś zainteresowany służbą w Policji? Chcesz poznać szczegóły? Znajdziesz je TUTAJ

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.