Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 maja 202309:26

Narkotyki i dopalacze zabijają. Wspólna akcja wodzisławskiej policji i Sanepidu

Narkotyki i dopalacze zabijają. Wspólna akcja wodzisławskiej policji i Sanepidu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Policyjny profilaktyk wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w wodzisławskim ekonomiku. Młodzież poznała konsekwencje prawne oraz zdrowotne używania narkotyków i innych używek. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii profilaktycznej pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają".

Policyjny profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, podkomisarz Patryk Błasik zorganizował spotkanie profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Policjant zaprosił do współpracy przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim. Tematem spotkania były głównie konsekwencje prawne posiadania narkotyków, policjant przybliżył również zakres odpowiedzialności prawnej nieletnich według nowej ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Przedstawicielka sanepidu, oprócz konsekwencji zdrowotnych używania narkotyków, poruszyła temat wirusa HIV, czym jest, opowiedziała, w jaki sposób można się nim zarazić, jakie daje objawy, jak przebiega jego rozpoznanie, a także jaki jest jego związek z AIDS.

Profilaktyka nie uznaje tematów tabu. W zależności od wieku uczestników lub potrzeb indywidualnych dostosowywany jest zakres przekazywanych informacji. Profilatyka nie ma na celu zachęcić, a przestrzec. Znając zagrożenia czy konsekwencje prawne, łatwiej jest zadbać o swoje bezpieczeństwo/zdrowie/niekaralność i podjąć dobrą decyzję.

Współpraca Policji i sanepidu jest możliwa dzięki porozumieniu Komendy Głównej Policji oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wspólne działania umożliwiają kompleksową edukację zgodnie z posiadanymi przez instytycje kompetencjami, są też z pewnością atrakcyjniejsze dla słuchaczy.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.