Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 lipca 202319:38

Wodzisławskie Muzeum zaprasza na spotkanie z rebornistką

Wodzisławskie Muzeum zaprasza na spotkanie z rebornistką - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Już w najbliższą sobotę 8 lipca w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim – Pałac Dietrichsteinów odbędzie się Spotkanie z Twórcą. Zaproszonym gościem jest wybitna rebornistka Anna Danelska. Artystka tworzy lalki, które do złudzenia przypominają prawdziwe dzieci.

Anna Danelska z wykształcenia jest oligofrenopedagogiem. Jednak obok miłości do dzieci silniejszą okazało się zamiłowanie do sztuki. Artystka zaczynała od malowania na zamówienie. Tworzyła portrety, grafiki, obrazy olejne i akrylowe. Ilustrowała książki, poradniki i pomoce dydaktyczne. Wreszcie zafascynowało ją tworzenie lalek do złudzenia przypominających prawdziwe niemowlęta.

Swoją przygodę rozpoczęła sześć lat temu. Jej dzieci-lalki mają imiona, delikatne pierwsze włoski, indywidualne znamiona, a nawet ślady po szczepieniu. Powstało ich ponad trzysta. Kupują je głównie kolekcjonerzy z całego świata. Jej prace zostały docenione przez grono ekspertów, które zaliczyło ją do grona stu najlepszych rebornistek świata.

Podczas sobotniego spotkania Anna Danelska opowie o tym jak powstają lalki. Co klienci najchętniej zamawiają i jakie wyzwania stoją jeszcze przed rebornistką. Zapraszamy w sobotę 8 lipca o 17.00.

Wstęp wolny.

 

aaa.[4]

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.