Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lipca 202309:02

Zburzą dworzec, stworzą centrum przesiadkowe. Kolejna ważna inwestycja w Rydułtowach

Zburzą dworzec, stworzą centrum przesiadkowe. Kolejna ważna inwestycja w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

Rozpoczęto roboty rozbiórkowe budynku dworca kolejowego w Rydułtowach, w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa centrum przesiadkowego przy ul. Ofiar Terroru 91 w Rydułtowach Roboty budowlane I etap – rozbiórka dworca”. Wartość inwestycji to 971 700 zł.

Wykonawcą robót jest firma HYDRATEC Sp. z o.o. Termin realizacji zadania to 31 października 2023 r., przy czym w terminie do 3 tygodni od podpisania umowy Wykonawca musiał stworzyć harmonogram robót i wystąpić do Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej ze zleceniem o sporządzenie Regulaminu Tymczasowego prowadzenia Ruchu Pociągów.

Co ważne, w ramach tego programu zaplanowano jedynie wyburzenie obecnego dworca, zaś budowa nowego obiektu sfinansowana zostanie z innych środków. Na chwilę obecną trwają intensywne poszukiwania źródła finansowania, jednak na ten moment nie znamy więcej szczegółów. Rozpoczęcie budowy centrum przesiadkowego jest zależne od powodzenia w znalezieniu funduszy zewnętrznych.

Dworzec kolejowy to niezwykle istotne miejsce w mieście, zapewnia mieszkańcom sprawną komunikację, jest punktem odniesienia i wizytówką dla odwiedzających miasto. Dlatego też Miasto Rydułtowy przywiązuje niezwykłą wagę do tej inwestycji.

Autor: UM Rydułtowy, fot. Oko na niebo, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 listopada 202514:32

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

W sobotę, 15 listopada, na terenie hałdy w Radlinie doszło do poważnego wypadku podczas prowadzonych prac technicznych. W wyniku gwałtownego uwolnienia pary wodnej i osunięcia skarpy poszkodowany został 50-letni mężczyzna. Doznał on rozległych poparzeń, a jego stan wymagał natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

red., fot. FB/OSP Biertułtowy Radlin
Reklama
Sport16 listopada 202519:14

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.