Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lipca 202318:57

Łabędzie powróciły do Parku Miejskiego

Łabędzie powróciły do Parku Miejskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie łabędzie Romeo i Julia powróciły do Parku Miejskiego. Przypominamy, że na okres zimowy zwierzęta przeniesione zostały do gospodarstwa przy parafii św. Wawrzyńca w dzielnicy Wilchwy. W tym miejscu łabędziami opiekował się proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec.

Czym dokarmiać ptactwo wodne?

Łabędzie, kaczki i gęsi to ptaki roślinożerne i należy umożliwić im samodzielne zdobywanie pokarmu. Można dokarmiać je drobno pokrojonymi, surowymi lub gotowanymi (bez soli) warzywami, otrębami, ziarnami kukurydzy. Chleb natomiast powinien stanowić wyłącznie uzupełnienie pokarmu (zawiera sól i substancje ulepszające). Najlepiej całkowicie go wyeliminować.

Wybierając miejsca dokarmiania, należy pamiętać, aby były one położone poza terenami narażonymi na niebezpieczeństwo spotkania z psami albo kotami oraz z dala od dróg i chodników. Pokarm należy ptakom podawać w taki sposób, aby nie miał on kontaktu z wodą. Mokry pokarm może ulec zamarznięciu, spleśnieniu i zakwaszeniu. Należy wrzucać małe ilości pokarmu, które zostaną na bieżąco zjedzone przez ptaki. Pamiętajmy o tym, by nie zrobić naszym ptasim gościom krzywdy.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 marca 202612:23

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności27 marca 202612:30

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowe wydarzenia w Wodzisławiu Śląskim

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowe wydarzenia w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 marca 202613:06

Miasto rozkwita na Wielkanoc. Nowe i odświeżone dekoracje w Wodzisławiu Śląskim

Miasto rozkwita na Wielkanoc. Nowe i odświeżone dekoracje w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.