Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 lipca 202312:45

Eko-tablica świetlna już na budynku funduszu

Eko-tablica świetlna już na budynku funduszu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Po ponad rocznej przerwie na budynku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na rogu ulic Plebiscytowej i Jagiellońskiej, ponownie zawisła nowoczesna ledowa eko tablica informacyjna. 

Można z niej odczytać m.in. stan powietrza, prognozę pogody, aktualną wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne czy siłę wiatru. Ekran świetlny na budynku WFOŚiGW od lat jest jednym z najbardziej widocznych elementów krajobrazu centrum Katowic.

Informacje na tablicy zmieniają się co kilkanaście sekund. Można z nich dowiedzieć się m.in. jaki jest aktualny stan powietrza, w tym: poziom pyłu zawieszonego, dwutlenku siarki i azotu, tlenku azotu i ozonu. Poza tym - jaka jest pogoda: temperatura, wiatr, ciśnienie i wilgotność powietrza. Podawana jest również data i godzina.

- Wiele osób pytało nas czy tablica wróci na swoje miejsce, ale mało kto wie, że była ona własnością Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a Fundusz udostępniał tylko powierzchnię budynku. Inspektorat zdemontował tablicę, a ta obecnie zainstalowana jest naszą własnością. Będziemy na niej wyświetlali także ważne informacje dla Beneficjentów o aktualnych programach realizowanych przez Fundusz – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Tablica, która przez lata wisiała na budynku katowickiego Funduszu, ze względu na upływ czasu została zdemontowana przez jej właściciela, czyli WIOŚ. W związku z tym, że przez lata mieszkańcy przyzwyczaili się do tablicy, z ekologicznymi informacjami, podjęto decyzję o jej ponownym zainstalowaniu na budynku WFOŚiGW w Katowicach, na rogu ulic Plebiscytowej i Jagiellońskiej.

Autor: WFOŚiGW, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 marca 202612:23

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 marca 202611:15

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Kultura i Edukacja27 marca 202612:16

Zapisy zamknięte, ale szansa nadal jest. Konferencja WNET przyciągnęła tłumy

Zapisy zamknięte, ale szansa nadal jest. Konferencja WNET przyciągnęła tłumy  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Olechowska
Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.