Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 sierpnia 202312:39

Miesiąc kosmicznych przygód w WCK

Miesiąc kosmicznych przygód w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Lipiec w Wodzisławskim Centrum Kultury był iście kosmiczny. Wszystko za sprawą Akcji Lato, która obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Ich tematyka, w myśl przyświecającego nam w tym roku hasła „Kosmiczna przygoda”, oscylowała wokół nieziemskich warsztatów, wycieczek nie z tej ziemi i innych, odlotowych atrakcji.

Przez ten miesiąc dzieci brały udział w warsztatach z pogranicza teatru, muzyki, mody i plastyki. Teatralne gry i zabawy, a także tworzenie scenek z elementami czarnego teatru, śpiewy i tańce podczas zajęć karaoke czy tworzenie biżuterii - to tylko niektóre z atrakcji, w jakich mogli wziąć udział uczestnicy Akcji Lato. Nie mogło zabraknąć warsztatów artystycznych, podczas których tworzyli galaktykę w słoiku, malowali kosmiczne motywy na dużym formacie czy poznawali kopernikowskie odkrycia. Dzieciaki tworzyły także przestrzenny układ słoneczny i kosmiczne stylizacje. Upust energii mogły dać podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu. Połączeniem edukacji i zabawy była mobilna gra terenowa „Akcja Kosmos”, rozgrywana na odcinku od WCK do RPR Trzy Wzgórza. Ciekawą ofertę spędzenia czasu otrzymały też maluszki w wieku od dwóch do pięciu lat, które wzięła pod swe skrzydła Ciocia Klocia.

Jak co roku, mieliśmy także ciekawych gości, którzy swoją obecnością uatrakcyjnili wakacyjne zajęcia. Przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie mogą czyhać na dzieci podczas spędzania wolnego czasu. Do dbania o czyste powietrze zachęcały przedstawicielki Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, które rozdawały dzieciakom ciekawe upominki. Z kolei Klub Wolontariusza Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku postawił na recykling. Wolontariuszki pomagały uczestnikom akcji tworzyć kosmiczne pojazdy z surowców wtórnych. Niecodzienne warsztaty w WCK zorganizowali dla małych odkrywców pasjonaci astronomii. Astrohuntersi zafundowali im poszukiwanie kawałków meteorytów, ciekawe doświadczenia, ogrom wiedzy i kosmicznych opowieści. Nie inaczej było podczas wycieczek do ich siedziby – Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab w Czernicy. Żądni kosmicznych wrażeń uczestnicy mieli okazję stać się załogą statku kosmicznego, sterowali łazikiem, a do tego czekała na nich spora dawka wiedzy na temat układu słonecznego i lądowania człowieka na Księżycu. Równie ciekawa była wizyta w Planetarium w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie, a także w pełnym światła i kolorów Funzeum w Gliwicach.

Młodym miłośnikom kina z pewnością przypadły do gustu filmy familijne i animacyjne wyświetlane w Kinie Pegaz w ramach Wakacyjnego Kina Dzieci. Na ciekawe tytuły dzieciaki mogą liczyć także przez cały sierpień.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202319:21

Trzy konkursy ofert w Pszowie

Trzy konkursy ofert w Pszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Pszów, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności7 grudnia 202319:05

Łabędzie spędzą zimę na Wilchwach

Łabędzie spędzą zimę na Wilchwach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.